PDA

Zobacz pełną wersję : masowy eksport artykułów do innej instalacji



atb80
01-07-2012, 21:29
Witajcie

Jest jakiś dodatek, który umożliwia masowy eksport wybranych artykułów do innej instalacji Joomla?
Dotyczy także dodatku K2...?

Będę wdzięczny za pomoc.

PeFik
02-07-2012, 12:51
można dodatkiem export-import, ale można również za pomocą PHPMyAdmin jeśli to same wersje Joomla - sprawa jest łatwa. Pamiętaj jednak, że musisz zaimportować zarówno artykuły jak i kategorie.
+ zdjęcia skopiować.

atb80
02-07-2012, 15:30
A gdzie znajdę dodatek export-import? na Joomla.org go nie ma :(

Ganador
19-01-2013, 15:51
Troszkę odświeżę temat. Czy za pomocą PHPMyAdmin można również bezproblemowo przenieść artykuły z Joomla 2.5 do Joomla 3.0?
Mam masę artykułów w komponencie k2 i chciałbym je przenieść bez dodatkowych dodatków z 2.5 do 3.0.
Podobnie ma się rzecz z Jomsocial, ale wydaje mi się, że można to zrobić za pomocą CSV w samym komponencie (obecną wersję Jomsocial 2.6.2 na Joomla 2.5 do Jomsocial 2.8 na Joomla 3.0). Wolałbym jednak wcześniej się upewnić.

zwiastun
19-01-2013, 16:11
jeśli to same wersje Joomla
Napisal Pefik.
Jeśli nie, oczywiście, też można, tyle, że trzeba do tego użyć nie tylko phpmyadmina, ale także swojej głowy, zdolności porównywania (np. struktury tabel), umiejętności operacji na tabelach, które wymagają dostosowania.

Ganador
19-01-2013, 16:42
Rozumiem, że bez dobrej znajomości PHPMyAdmin będzie to raczej skomplikowana operacja?
Niestety moje zdolności w tej materii, przynajmniej na razie, ograniczają się jedynie do skopiowania i przeniesienia bazy danych.

zwiastun
19-01-2013, 16:50
Aż tak wielkich umiejętności posługiwania się PMA to nie wymaga. Wszak PMA jest raczej intuicyjnym interfejsem obsługi bazy danych.

Ganador
19-01-2013, 17:32
Zwiastun, ja argument o intuicyjności wykorzystuję przy tłumaczeniu zupełnie zielonym ludziom jak mają się poruszać po zapleczu Joomla :mrugam: Pewnie mam taką samą minę jak oni :D

Gall Anonim
19-01-2013, 17:38
@Gandor masz 30 dni na zrobienie tego z palca = Navicat (http://www.navicat.com/pl/download/download.html?product=mysql) - czemu proponuję ci Navi'cata - bo PMA zbyt silnie mi się kojarzy z Norton Commander'em :-) o ile wiesz o czym piszę.
Pzdr