PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla1.5 - View -> Form -> $filter_order



Craft
01-07-2012, 22:05
Witam,

1. Komponent
2.W widoku (view.html.php) kilko podmenu tworzonych tak:


JSubMenuHelper::addEntry(JText::_('Znaczniki'), 'index.php?option=com_gmaps&controller=gmaps', true );

JSubMenuHelper::addEntry(JText::_('Kategorie'), 'index.php?option=com_gmaps&controller=categories' , false );

JSubMenuHelper::addEntry(JText::_('Podkategorie'), 'index.php?option=com_gmaps&controller=subcategori es', false );

JSubMenuHelper::addEntry(JText::_('Konfiguracja'), 'index.php?option=com_gmaps&controller=gmaps&task= config', false );



3. W display() odbieranie zmiennej formularza przeznaczonej do sortowania:
a.Widok 1

$filter_order = $mainframe->getUserStateFromRequest($context . 'filter_order', 'filter_order', 'gm.name', 'cmd');
b.Widok 2

$filter_order = $mainframe->getUserStateFromRequest($context . 'filter_order', 'filter_order', 'cat.nameCat', 'cmd');
itd

Kiedy wejdę do np. pierwszego widoku i posortuję po nazwie a następnie wejdę do drugiego widoku (za pomocą submenu)
zmienna $filter_order trzyma wartość dla pierwszego widoku. Dlatego po doklejeniu do zapytania dla BD wychodzi bzdura i nic się nie wyświetla.
Dla mnie to bug ale może jest na to jakieś rozwiązanie?
Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam,
Łukasz

Jola
02-07-2012, 16:46
Witam,
znajdź zapytanie do bazy korzystające z tego porządkowania i wyświetl je. Po wrzuceniu do SQL phpMyAdmina pojawi się informacja o błędzie :)

Craft
02-07-2012, 19:14
Dziękuję za zainteresowanie. Chyba źle opisałem problem. Ja wiem gdzie jest błąd. Opiszę na przykładzie.

1. Wchodzę do zakładki kategorie:


JSubMenuHelper::addEntry(JText::_('Kategorie'), 'index.php?option=com_gmaps&controller=categories' , false );

2. Sortuję po np. nazwie i zapytanie wygląda tak:


SELECT cat.id, cat.categoryName, cat.published, cat.checked_out FROM #__gmaps_categories AS cat ORDER BY cat.categoryName desc

3. Następnie przechodzę do zakładki podkategorie


JSubMenuHelper::addEntry(JText::_('Podkategorie'), 'index.php?option=com_gmaps&controller=subcategori es', false );


I tutaj już mi się nic nie wyświetla, ponieważ zapytanie wygląda tak


SELECT scat.id, scat.subcategoryName, scat.published, scat.checked_out FROM #__gmaps_subcategories AS scat ORDER BY cat.categoryName desc



1. W widoku kategorii mam:


$filter_order = $mainframe->getUserStateFromRequest($context . 'filter_order', 'filter_order', 'cat.categoryName', 'cmd');


2. W Widoku podkategorii mam:


$filter_order = $mainframe->getUserStateFromRequest($context . 'filter_order', 'filter_order', 'scat.subcategoryName', 'cmd');


---------------------------------

Wygląda to tak jakby zmienna $filter_order nie była "czyszczona"

- - - Updated - - -

No proszę przy okazji składnia postu znalazłem błąd.

1. W widoku kategorii powinno być:


$context = 'com_gmaps.categories.list.';


2. W widoku podkategorii powinno być:


$context = 'com_gmaps.subcategories.list.';


A ja kopiowałem z jednego widoku do drugiego i kontekst był taki sam.

Pozdrawiam