PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana domyślnych parametrów tabeli



newuser3
02-07-2012, 14:17
Mam problem ze zmianą domyślnych parametrów tabeli w edytorze treści w joomli 2.5. Domyślnie wstawiona tabela ma ustawione wyrównanie wpionie do środka-chciałbym, żeby było do góry (vertical-aligh:top). W tabelce mam tylko 2 kolumny, po lewej umieszczam fotke a po prawej w drugiej kolumnie tekst (sporo dłuższy od fotki-tak ma być, niestety wtedy wyśrodkowuje mi obrazek :(
Szuakalem wszedzie, sprawdzilem tez na starych joomli (1.5), na różnych szablonach i dochodzę do wniosku, że ta wartość jest gdzieś na stałe ustawiona i nie zależy od szablonu. Sprawdzałem firebugiem i przelecialem caly kod szablonu - niestety nic. Oczywiście z ręki mogę to zmienić we własciwosciach wiersza ale dla wielu artow jest to chyba niepotrzebna robota....
Gdzie szukać i jak to zmienić? Może przy okazji uda sie zmienićdomyślną liczbe kolumn i wiersz z 2/2 na 1/1?

zwiastun
02-07-2012, 14:36
Liczbę wierszy i kolumn ustala się w edytorze. Formatowanie - zapewne masz domyślne w arkuszu stylów. Jeśli nie możesz znaleźć (trochę dziwne), dopisz pożądane deklaracje w ostatnim wczytywanym arkuszu.

newuser3
02-07-2012, 14:47
ok dzieki, a czy Joomla domyslnie tak wlasnie wyswietla tabele? (z wysrodkowaniem w pionie?), liczbe wierszy i kolumn oczywiście wiem, że można dowolnie zmienić-ciekawi mnie czy domyślna wartość 2 wiersze na 2 kolumny jest gdzieś do podmiany?

zwiastun
02-07-2012, 18:35
Irytuje mnie, gdy muszę dopisywać wyjaśnienia do rzeczy oczywistych nie dlatego, że skomplikowane albo coś niejasno zostało napisane, ale dlatego, ze pytający nie umie ruszyć głową albo inną częścią ciała i sprawdzić.
1. Wyrównanie middle jest domyślne. We wszystkich przeglądarkach. Od zarania.
2. Jeśli się da, to masz w ustawieniach, wystarczy przejrzeć. Jeśli się nie da, to trzeba modyfikować kod - taki jesteś orzeł? I w ogóle, co to za problem?
Rozumiem, że temperatura w mózg dogrzewa. Ale dogrzewa wszystkim. :)