PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja Phoca Gallery



Heyek
02-07-2012, 14:41
Witam,
Z komponentu phocagallery korzystam już od dłuższego czasu. Napotkałem dzisiaj dziwny problem który nie pozwala mi zainstalować komponentu. Pobrałem pliki z oficjalnej strony dla joomla 2.5 i rozpocząłem instalację. Instalacja trwała kilka minut, mielił i mielił. Potem wyskoczył taki błąd:

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/dsko/public_html/gardenart/joomla/libraries/joomla/database/database/mysql.php on line 383
Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in /home/dsko/public_html/gardenart/joomla/libraries/joomla/filesystem/folder.php on line 581


Ma ktoś jakiś pomysł co może być nie tak ? Może jest to wina serwera ? Pierwszy raz instaluję ten komponent na serwerze webd.pl. Proszę o pomoc.

PeFik
02-07-2012, 14:49
webd.pl - hmm, i już masz odpowiedź. Instalka ma "tylko" 1,6 MB a twój hosting już nie daje rady. Spróbuj inny komponent o wadze np. 1 MB czy pójdzie.
A jak tak wtedy trzeba ręcznie odchudzić instalkę PhocaGallery, zainstalować i podmienić pliki.
Podpowiem ci że folder site\assets\js - dużo zajmuje.

Albo ręczna instalacja.

pkosela
02-07-2012, 15:33
A może wykorzystać pole "Instaluj z www" - podać link do archiwum na stronie Phoci i "Instaluj"?

Heyek
02-07-2012, 17:52
PeFik dzięki za wskazówkę. Skasowałem pliki z tego folderu i udało mi się zainstalować komponent. Chciałbym je teraz dograć na serwer. Możesz mi powiedzieć gdzie mogę to zrobić ? Gdzie je wrzucić ?

pkosela dzięki za zainteresowanie tematem, niestety twój sposób nie zadziałał. ;)

PeFik
02-07-2012, 19:40
/components/com_phocagallery/assets

Myślałem, że się domyślisz :)

site - to zawsze front

Heyek
03-07-2012, 22:38
Wszystko już mi działa;) Wielkie dzięki za pomoc.

yanek83
18-09-2012, 23:36
Mi wyskakują takie błędy przy otwieraniu phoca gallery zaraz po instalacji. Nie wiem jak to ugryźć. Próbowałem z kasowaniem i uzupełnianiem plików w folderze

Warning: mysqli_num_rows() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /home/NAZWASTRONY/public_html/NAZWASTRONY/libraries/joomla/database/database/mysqli.php on line 263

Warning: mysqli_num_rows() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /home/NAZWASTRONY/public_html/NAZWASTRONY/libraries/joomla/database/database/mysqli.php on line 263

fatboyxxl
24-09-2012, 08:58
Rozwiązanie

http://forum.joomla.pl/showthread.php?65848-Problem-z-Phoca-Gallery_v3-2-1

Pozdrawiam