PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd serwera 500



klik
03-07-2012, 08:11
Witam. W google w narzędziach dla webmasterów, pojawia się masę błędów o kodzie 500. I tu jest to czego nie rozumiem.
Googlebot zwrócił błąd 500 dla strony o adresie np. aktualnoci/kategoria1/artykul1, a poprawna działająca strona ma adres aktualnosci/kategoria1/artykul1. Od razu powiem też że mam włączony "modrewrite" a te linki z błędem mają konstrukcje jak by "modrewrite" był wyłączony.
Czyli te błędy pojawiają się gdy w nazwie pozycji menu znajduje się polska litera.
Następnie do paru adresów zwróconych jako błąd dodane są liczby np. index.php/film16/pierwszyfilm a poprawnie wygląda to index.php/film/pierwszyfilm.

Czy ktoś może mi podpowiedzieć dlaczego tak się dzieje?

Dziękuje

zwiastun
03-07-2012, 10:56
Jeśli masz włączony mod_rewrtie i witryna Ci działa, gdy np. nawigujesz między stronami, tzn. że nie mod_rewrite jest problemem. Problemem mogą być, choć nie powinny, aliasy z polskimi literami. Chyba że nie włączyłeś opcji Aliasy w Unikodzie.
Użyj komponentu Przekierowania, by przekierować na poprawne adresy. Zrób mapę witryny, wyślij do Google

klik
03-07-2012, 11:35
Jeśli masz na myśli aliasy w polu "Alias" pod polem "Tytuł menu", to nie ma tam polskich liter. Np. "aktualnosci".
Opcje "
Aliasy w unikodzie" w konfiguracji mam ustawioną na "nie".
Mapa została zrobiona przy pomocy Xmap i przesłana do google już dawno temu. I cały czas na 853 pozycje przesłane 467 jest zindeksowanych.

klik
05-07-2012, 20:52
Jakieś inne propozycje.