PDA

Zobacz pełną wersję : Dostosowanie Joomli 2.5.6 do specyficznych potrzeb(wybór pluginów, dodatków)



newuser3
03-07-2012, 10:16
Witam,
od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem stworzenia średnio rozbudowanej strony na Joomli 2.5.6, która spełniałaby następujące wymagania:
- ok. 10 stron statycznych ze stałą treścią (tutaj nie mam problemów-co prawda w niektórych przypadkach mam na stronie trochę zabawy z układem grafik ale rozwiązuje to tabelami z brakiem obrysu
- strona zawierać będzie ok 4-5 kategorii artykułów, do każdego z nich ok 10-15 artykułów. Układ tych artów będzie raczej jednolity-tj, z lewej strony obrazek (250x400px) a z prawej tekst do tego obrazka, jednak nie powinien ten tekst oblewac fotki tylko wyświetlać się po prawej stronie fotki (ręcznie rozwiązuje to znów tabelką z 2 kolumnami i zerowym obrysem). Jednak takie ręczne ustawianie teabelki za każdym razem nie jest korzystnym wyjściem-najlepiej gdyby od razu po kliknieciu "nowy artykuł" i po wybraniu kategorii, która ma obsługiwać tego typu arty-w polu edycji treści pojawiła sięgotowa tabelka a użytkownik wstawiłby tylko fotke i treść. Nie wiem czy jest to możliwe do uzyskania za pomocą standardowych narzędzi joomli, zapewne będą konieczne pluginy. Ideałem byłby plugin, który posiadałby możliwość budowy takich mini-szablonów artykułów dla konkretnych kategorii.
- potrzebny byłby też prosty system dodawania obrazków (klient klika dodaj obrazek, wybiera z dysku a plugin sam cropuje go do ustalonej wcześniej rozdzialki i tworzy miniaturke do wyświetlanai lightbox. Dowiedziałem się już o kilku pluginach które to potrafią jednak: phoca button nie działą na tej wersji joomla, mavik odpada-ręczne skalowanie fotki da taki efekt, że każda fota będzie inna.
Szukając pluginu trafiłem na K2-ma on ogromne możliwości jednak nie udało mi się znaleźć takich opcji których potrzebuje. Mógłby ktoś polecić coś podobnego? Może inny sposób jak wykonać to o czym pisze?
- mniej ważne ale fajnie gdyby dało się zrobić system wyświetlania zajawek artykułów oparty na miniaturkach obrazków użytych jako pierwsze w artykułach z danej kategorii-tu oczywiście jest pełno gotowych patentów i z tym sobie poradze.

Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc i przepraszam, jeśli dla kogoś moje pytania są zbyt proste-każdy się kiedyś uczył.

Gall Anonim
03-07-2012, 10:33
Nie bardzo wiem w czym problem 90% rzeczy o których napisałeś jest w standardzie Joomla (nie Joomli), nie widzę tutaj nic specyficznego.
resztę załatwi K2
a fakt że nie możesz znaleźć wskazuje tylko na to że potrzebne ci szkolenie a nie pomoc techniczna której celem jest to forum.
Pzdr