PDA

Zobacz pełną wersję : Ciekawy fork Google chrome



Jdwind
03-07-2012, 20:29
Może ktoś widział/używał/ma zdanie - taka przeglądarka http://pl.wikipedia.org/wiki/SRWare_Iron - coś jak Chrome og Google, tylko że bezpieczniejszy/poprawiony itd.

partizan
04-07-2012, 08:40
bezpieczniejszy/poprawiony, bo ? z opisu wynika, że nic nie poprawiono i nie stała się bardziej bezpieczniejszą, a jedynie usunięto funkcje, które na bezpieczeństwo jej wpływały. chociażby raportowanie błędów na potrzeby aktualizacji, lub wspomagały pracę użytkownika - kolaboracja z mechanizmem wyszukiwarki.

apropos, kwestia naruszeń bezpieczeństwa, informacji o preferencjach użytkownika, przetwarzanych przez google na potrzeby reklam, jest dalece dyskusyjna. równie dobrze, można byłoby podnosić wielkie larum, odnośnie plików "ciasteczek", a im bardziej pomysłowy cukiernik tym więcej przetwarzanych informacji. nie chcesz współdzielić informacji ? nie korzystaj z żadnej usługi google - tak można byłoby podsumować to wielkie larum o "zapędach" google'a.

Jdwind
04-07-2012, 10:44
z opisu wynika, że nic nie poprawiono i nie stała się bardziej bezpieczniejszą, a jedynie usunięto funkcje, które na bezpieczeństwo jej wpływały
Czyli sam sobie przeczysz? Ciekawe...

Jac
04-07-2012, 11:33
SRWare Iron (wersji portable) używam od ponad dwóch lat. Działa jak należy. Najnowsza wersja jest do pobrania poprzez http://www.srware.net/forum/viewforum.php?f=18

Jdwind
04-07-2012, 12:51
A narzędzia typu firebug? Cześć Jacek :) Chrome ma coś takiego wbudowane chyba?

Jac
04-07-2012, 13:05
W SRWare Iron jest to samo narzędzie dla tworzących strony internetowe, co w Chrome. Nazywa się to po angielsku: Google Chrome Developer Tools.

partizan
04-07-2012, 14:34
Czyli sam sobie przeczysz? Ciekawe... a teraz spróbuj zrozumieć co napisałem, zanim znowu do mnie odpowiesz.

dla lepszej orientacji - odinstaluj antywirusa i po-surfuj, po stronach oznaczonych przez google'a jako zainfekowane, albo takich, gdzie występuje konflikt przeglądarki z oprogramowaniem www. potem, opowiedz nam o swoich 'ciekawych' doświadczeniach.

przy okazji zwróć swoją szczególną uwagę na to, że rozmawiamy tu o mechanizmach, a nie narzędziu jako takim, uprzedzając pytania - odpowiedzi typu " co ma jedno z drugim ".

edekzkredek
27-07-2012, 15:31
Potrzebuje porady czy google chrome jest lepsze od firefox?? bo mozilla mi się często wiesza czy chrom jest lepszy i się nie wiesza?

Gall Anonim
27-07-2012, 18:07
nie jest lepszy - odinstaluj całość FF (wszystko usuń) - katalogi od FF // konfiguracje // pliki itd
zainstaluj ponownie - i wówczas dyskutuj

mjmartino
28-07-2012, 14:16
Jak tam rzadko używam FF ale przecież jest nowy awesome przycisk jak RESET czyli Resetowanie programu Firefox do stanu początkowego. W razie wystąpienia problemów, których nie możesz rozwiązać, zacznij od nowa tylko z podstawowymi informacjami. ; )

moje
30-07-2012, 12:03
Z tego co mi wiadomo toIron jest pozbawiony tego całego śledzenia, szpiegowania i monitorowania użytkownika, jakie są w Chrome. Już jakiś czas temu polecałem tą przeglądarkę zamiast Chrome.

edekzkredek
13-08-2012, 08:32
A czy chrome ściąga jakieś syfy? Tak jak exploler