PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wstawić przekierowanie z jednej pozycji w menu do innej ?



Qbisiek
04-07-2012, 10:54
Chodzi mi o to abu użytkownik klikając w pozycję A w menu był od razu odsyłany do pozycji B która jest jedną z "podpozycji" A, czyli żeby B stała się jakby pozycją startową wśród innych zawartych w A.

zwiastun
04-07-2012, 11:43
Czyli, krótko mówiąc, chodzi Ci o to, żeby menu zaczęło działać według bliżej nieokreślonego widzimisię. A użytkownik sobie siądzie i będzie się bawił w zgadywankę: czy gdy kliknę yyyyyyyyyyyyyy, to pojawi się uuuuuuu, czy może raczej beeeeeeeeee. Mój niezmienny podziw dla takich i innych pomysłów. Pomysłowość jest motorem postępu.

Qbisiek
04-07-2012, 11:56
Nie bliżej nieokreślonego widzimisie tylko dokładnie określonej procedury, którą opisałem. Po prostu pozycja A robi wówczas za tytuł dla reszty. Jeżeli potrzebujesz mniej abstrakcyjny przykład, to niech bedzie taki: W manu ma być pozycja 'cennik' w tej pozycji bedę jeszcze dwie potomne: 'cennik podstawowy' i 'usługi dodatkowe' i tylko te dwie będą zawierały treść. 'cennik' sam w sobie nie zawiera treści - ma połączenie z tym samym artykułem co 'cennik podstawowy' bo z jakimś musi mieć, ale chciałbym żeby to button od 'cennik podstawowy' był podświetlony i żeby to w tej pozycji faktycznie znajdował się użytkownik a nie w 'cennik', który jak wspomniałem ma robić jedynie za tytuł.

tomaszek83
04-07-2012, 12:01
bo z jakimś musi mieć

no właśnie nie musi... bo może być np. separatorem

zwiastun
04-07-2012, 12:14
Po prostu pozycja A robi wówczas za tytuł dla reszty.
@Tomaszek podał rozwiązanie.
@Qbisiek: Z opisu, jaki zaserwowałeś, wynikało jednoznacznie, ze chcesz zmieniać standardowe zachowanie się menu. Kliknięta pozycja menu staje się pozycją aktywną. Tak być musi, bo inaczej menu sensu mieć nie będzie.

ramiro
04-07-2012, 21:56
Możesz jeszcze zrobić tak, aby po wciśnięciu przycisku cennik - menu - pojawiały Ci się rozwinięcia tego menu na pod menu np w ikonek z opisem: cennik podstawowy, usługi dodatkowe. Coś w rodzaju opisu zawartości menu cennik po jego kliknięciu na pod menu.

mix1981
10-08-2012, 07:43
Ja to robiłem tak, że najpierw dodawałem pozycję Cennik wskazującą na cokolwiek, pod nią podrzędne dwie pozycje (cennik podstawowy i usługi dodatkowe), a potem edytowałem pozycję cennik i zmieniałem typ na Alias pozycji menu i wskazywałem na Cennik Podstawowy...