PDA

Zobacz pełną wersję : Strona wielojęzyczna, przekierowanie na inny adres



MeHowG
04-07-2012, 14:43
Czy jest możliwe, aby na stronie wielojęzycznej, na której działa kilka języków, ustawić jedną z flag tak, aby otwierała inną stronę, pod innym adresem?

Przykładowo mam stronę www.przykład.pl a na niej tłumaczenia 2 języków + 3ci (3cia flaga), ale po jego kliknięciu, zamiast tłumaczenia tej samej strony otwiera mi się inna strona www.xyz.de

Próbowałem ustawić pozycję menu 3go języka aby kierowała na link zewnętrzny i skojarzyć z daną w 1ym i 2im języku, ale po kliknięciu flagi otrzymuję komunikat błędu komponentu 404. Sama pozycja menu kiedy otworzę podstronę 3go języka działa prawidłowo. Tzn. po wybraniu otwiera stronę trzecią. Jednak nie po kliknięciu flagi :(

zwiastun
04-07-2012, 14:59
Jeśli ma tylko otwierać inną stronę pod innym adresem, to należy ją podlinkować tak samo jak się linkuje inne odnośniki.
Jeśli jednak chcesz, żeby prowadziła na skojarzone pozycje menu (czyli oglądam artykuł A klikam tę flagę i prowadzi mnie na artykuł A w innym języku na innej stronie), to takiego efektu bez zaangażowania programisty nie osiągniesz.

MeHowG
04-07-2012, 15:04
Dziękuję za odpowiedź.

Chciałbym, aby tylko prowadziła pod inny adres, nic więcej.

Korzystam z funkcji wielojęzyczności zgodnie z instrukcją i wszystko działa znakomicie, bez problemów, jednak nie wiem gdzie i jak ustawić aby, akurat ta jedna flaga, kierowała na adres innej strony.

zwiastun
04-07-2012, 15:15
Tę dodatkową flagę musisz umieścić "ręcznie" i podlinkować. Możesz to zrobić, nadpisując szablon modułu, ale moim zdaniem lepiej po prostu dodać jeszcze jeden własny moduł.

MeHowG
04-07-2012, 15:18
Czyli własny moduł z treścią HTML, gdzie mam grafikę flagi z podlinkowaną stroną, umieszczony dokładnie tam gdzie szablon umieszcza flagi?

zwiastun
04-07-2012, 15:29
oczywiscie

MeHowG
04-07-2012, 23:26
Dziękuję za odpowiedź

Pozostaje mi w takim razie kwestia, jak w użytym szablonie (templatce) umieścić tą flagę we właściwym miejscu. Bo jak na razie burzy cały układ i nie wiem jak ją opanować. Dotarłem do głównego pliku template.css widzę tam pozycjonowanie różnych modułów wbudowanych, ale jak odwołać się i wypozycjonować ten swój utworzony?