PDA

Zobacz pełną wersję : Rozszerzenie (sklep internetowy) - da się usunąć część z kupowaniem? :)



radoslaw.madecki
04-07-2012, 22:53
Witam,

jestem zainteresowany kupnem rozszerzenia AceShop, (http://extensions.joomla.org/extensions/e-commerce/shopping-cart/19307) by wykorzystać go do klasyfikacji i umożliwienia wystawiania ocen poszczególnym usługodawcom, dlatego chciałbym się dowiedzieć, czy da się jakoś wyłączyć część z kupowaniem "produktu", który będzie tak naprawdę opisem z opiniami użytkowników? Rozszerzenie kosztuje 500$, a nie chciałbym władować takiej sumy w błoto.

Pozdrawiam!

partizan
05-07-2012, 07:10
wejdź sobie w demo opencart i zobacz czy ma ustawienia wyłącznie katalogu. jeśli ma, to ma, jeśli nie to nie, ale taki katalog można zrobić za 10 usd.

Gall Anonim
05-07-2012, 11:07
@radoslaw.madecki - większość sklepów ma możliwość wyłączenia sprzedaży na czas n.p. zmian gdy jednocześnie nie chcemy wyłączyć całej witryny i irytować tym potencjalnych klientów więc zakładam że rozszerzenie za 500 $ ma taką możliwość.
Natomiast jeżeli opisałbyś oczekiwane funkcjonalności być może uda się dobrać inny komponent który sam w sobie będzie darmowy, a ewentualnie przy indywidualnych oczekiwaniach coś trzeba dokupić. Przykładowo formę katalogu można stworzyć przy użyciu RedShop, ViruteMart, Joomshopping czy nawet komponentu K2. Że już nie wspomnę że można użyć do tego celu nawet standardowych elementów Joomla w połączeniu ewentualnie z jakimś dodatkiem.
Reasumując - może Napiszesz dokładnie specyfikę funkcjonalności i zapewne ktoś na forum zaproponuje też inne ale i tańsze rozwiązanie.
Pzdr

radoslaw.madecki
05-07-2012, 11:14
Dziękuję za odpowiedzi :)

@Gall Anonim Chodzi o skatalogowanie firm w regionie i daniu możliwości wystawiania im ocen, komentarzy. Baza będzie zawierała kilkaset firm podzielonych kategoriami (usługi budowlane, restauracje itd.).

Pozdrawiam!

Gall Anonim
05-07-2012, 12:32
Jeżeli tylko o to chodzi osobiście użyłbym albo K2, albo JoomSopping (nie pamiętam czy ma możliwość oceniania gwiazdkami - komentarze są), albo standardu tworząc określone kategorie i używając standardowego oceniania gwiazdkami + komponent Jcomments (darmowy). Osobiście sugerowałbym jednak K-2 (http://extensions.joomla.org/extensions/authoring-a-content/content-construction/8061?qh=YTozOntpOjA7czoyOiJrMiI7aToxO3M6MzoiJ2syIj tpOjI7czo0OiJrMidzIjt9) plus jeden plugin - plg_jw_sigpro (http://www.joomlaworks.net/content/view/25/42/) (jest płatny - ale jakieś grosze 14,90 Euro)
Pzdr

radoslaw.madecki
05-07-2012, 13:59
Chyba zdecyduję się na K2. Przejrzałem demo i spodobało mi się to jak działa, spełnia moje oczekiwania. Jeśli chodzi o galerie, to już znalazłem do tego inny, darmowy plugin. Dziękuję jeszcze raz za pomoc, dzięki Tobie zaoszczędziłem dużo pieniędzy :).

Pozdrawiam!

Gall Anonim
05-07-2012, 14:11
Fajnie że mogłem pomóc - co do pluginu wskazałem ten ze względu na fakt iż jest to, to samo autorstwo i został idealnie przygotowany do dobrej współpracy z K2.
Pzdr