PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd wczytywania danych z kanału informacyjnego



zebcien
05-07-2012, 11:31
Witam
zainstalowałem joomla 1.5.24
w trakcjie instalacji zainstalowałem przykładowe dane
po instalacji wszystkie aktykuły zaznaczyłem jako niepublikoane
po zalogowaniu się na zaplecze witryny pojawia mi sie czerwony komunikat

Bąd wczytywania danych z kanału informacyjnego (obrazek) (http://www.picshot.pl/public/view/full/152595)

proszę o radę co zrobić aby usunąć ten błąd
wśród modułów jest co prawda taki co się nazywa kanał informacyjny ale domyślnie jest niepublikowany i taki pozostał nic w nim nie zmieniałem
pozdrawiam
piotrek

ps ten napis utrzymuje się cały czas na panelu kontrolnym a przecież po stronie zaplecza nic nie zmieniałem
czyżby coś poszło nie tak wczasie instalacji?

zwiastun
05-07-2012, 11:43
zainstalowałem joomla 1.5.24
A po kiego grzyba, jeśli można zapytać, skoro aktualne wydanie z tej linii to 1.5.26?
Wyłącz w moduły/moduły administratora moduł Bezpieczeństwo Joomla (Joomla!Security) - moduł typu feed. Kanał działa, ale może masz jakiś problem z połączeniem.

zebcien
05-07-2012, 12:13
dzieki zwiastun
- zainstalowałem 1.5.24 bo taką miałem właśnie ściągniętą - ale obiecuję zaktualizuję :-)
- powiedz dlaczego mi się tak mogło stać
taki komunikat widzę poraz pierwszy, poza tym mam również na serwerze w tpsie zainstalowaną identyczną joomlę jako tzw poligon doswiadczalny i tam wszystko było ok i wspomniany przez ciebie moduł jest włączony

zwiastun
05-07-2012, 12:39
mógł być chwilowy brak połączenia

iza:)
15-08-2012, 19:05
Witam,piszę tu po raz pierwszy,więc pozdrawiam wszystkich użytkowników Joomla.Ja bawię się w to dopiero od miesiąca i to forum oraz setki poradników rozwiązało mi już niejeden problem:)Mam Joomla 2.5 i pierwsze pytanie-czy błędy w katalogach podczas instalacji Phoca gallery albo podczas wyświetlania modułu doniesienia wynikają z tego ,że jest jeszcze nieustawione php?tzn .strona jest dopiero w budowie i na razie nieopublikowana,tylko na komp.lokalnym.??
Przykładowe komunikaty to
:C:\wamp\www\modules\mod_feed\mod_feed.php' ) albo
require_once( 'C:\wamp\www\administrator\components\com_phocagal lery\phocagallery.php' )
require_once( 'C:\wamp\www\administrator\components\com_phocagal lery\controller.php' ) i wiele innych błędów w phoca....:(
w galerii na zapleczu nie ma normalnego puplitu tylko same tabelki z błędami....:(
Czy powinnam spróbować również rady:"Wyłącz w moduły/moduły administratora moduł Bezpieczeństwo Joomla (Joomla!Security) - moduł typu feed.???
Pozdr i dziękuję

zwiastun
15-08-2012, 19:21
W 2.5 nie ma akurat modułu Bezpieczeństwo.
Błędy, które wymieniasz, wskazują raczej na brak plików niż na niedostępność kanału. Oczywiście, że możesz wyłączyć - jeśli istnieją - na zapleczu moduły mod_feed (Doniesienia)

iza:)
15-08-2012, 19:56
hmm..brak plików?jakich i gdzie?
faktycznie ,chyba nie mam w J 2.5 modułu bezpieczeństwo..dodam jeszcze że dodałam komponent doniesienia>żródła i wpisałam tam adres żródła czyli adres innej witryny ,a potem dodałam moduł doniesienia-czy te dodatki się kłócą?czy coś nie tak jest z adresami -może ma być bez http://albo www albo adres konkretnego artykułu z innej witryny?ufff-próbuję dalej kombinować ale to jak szukanie igły w stogu siana..

zwiastun
15-08-2012, 23:41
Brakujące pliki:
C:\wamp\www\administrator\components\com_phocagal lery\phocagallery.php' )
require_once( 'C:\wamp\www\administrator\components\com_phocagal lery\controller.php' )


dodam jeszcze że dodałam komponent doniesienia>żródła i wpisałam tam adres żródła czyli adres innej witryny, a potem dodałam moduł doniesienia...
A po co?

Kiedy pojawiły się błędy?
Dokończyłaś instalację PhocaGallery?

iza:)
16-08-2012, 00:16
dziękuję za odp-nadal szukam rozwiązań-temat już był,wiem.Błędy są od samego początku,zaraz po zainstalowaniu(instalacje>instalator>instaluj z pakietu>no i tu wklepałam zip zainstalowany wcześniej na pulpicie).A może ten zip Phoca trzeba od razu pobrać do katalogu wamp na kompie?...czyżby szkolny błąd?:(

zwiastun
16-08-2012, 10:26
Nie trzeba. wyczyść wszystko i zainstaluj raz jeszcze.

iza:)
16-08-2012, 12:11
:(wszystko??moja nowa strona w Jommla już jest zapełniona treścią ,bo powstała już 1 rok temu,tyle że w zwykłym kreatorze na home i jest w starej wersji w necie,ale mi się zachciało ..coć więcej i zaczęłam przenosić starą zawartość do Joomla:)przez pół nocy doszłam tylko do jednego wniosku-to nie jest wina instalacji phoca,ponieważ podobne komunikaty pojawiają się przy tworzeniu pozostałych podstawowych modułów,np.moduł migawki-wyświetla się,owszem ale na końcu-potabelce z komunikatem o błędach:
'C:\wamp\www\modules\mod_articles_category\mod_art icles_category.php' ).
SCREAM: Error suppression ignored for
( ! ) Notice: Array to string conversion in C:\wamp\www\components\com_content\models\articles .php on line 129.
Ta sama sytuacja np.z modułem np.artykuły z kategorii:
SCREAM: Error suppression ignored for
( ! ) Notice: Array to string conversion in C:\wamp\www\libraries\joomla\cache\cache.php on line 584.
Gdzie jest podstawowy błąd??? może coś mam wyłączone..?jakaś ochrona,uprawnienia albo trzeba utworzyć jakiś dodatkowy plik w tym katalogu wamp?
Jedynie co poprawnie wyszło to boczne menu,górne menu i modułek-"szukaj" i "wpinacz".
Ikona na pulpicie mojego Wampserwer (wamp manager)ma taką żóto-niebieską tarczę-czy to ma jakiś związek??
pozdrawiam

zwiastun
16-08-2012, 12:17
Gdzie Ty przeprowadzasz te operacje?

Takie działania wykonuje się na lokalnym serwerze testowym, w przyjaznym środowisku.
Jeśli robisz to na serwerze home.pl, to mimo, że ostatnio sporo tam dla Joomla poprawiono, to podobno nie wszystko i nie wszędzie. Twoje problemy mogą wynikać z ustawień serwera.
Z tego co piszesz, domyślam się, że przenosiny to głównie przenosiny artykułów - tabelę bazy danych z artykułami i kategoriami możesz importować

iza:)
16-08-2012, 12:39
Z tego co piszesz, domyślam się, że przenosiny to głównie przenosiny artykułów - tabelę bazy danych z artykułami i kategoriami możesz importować-tak,to tylko przenosiny artykułow itp.
noo,taka mądra nie byłam,żeby umieć zaimportować treść:(
stronę w joomla robię "ręcznie",od początku i na razie jest tylko u mnie na lokalnym komp.nie chcę na razie jej przenosić na serwer home bo jak opublikować taką ogołoconą stronę?....jak wszystko będzie gotowe do pokazania światu..to dopiero wtedy.Na razie tylko ERRORY!!:(

iza:)
22-08-2012, 17:45
Witam,problem rozwiązany "prawie samodzielnie":)napiszę,bo może komuś się przyda.Do końca nie wiem,co było główną przyczyną,może kilka rzeczy na raz:
1.Safe mode przestawiłam na OFF
2.w pliku configuration.php zmieniłam atrybuty czyli uprawnienia dostępu,na kod linii 777
3.Usunięcie z bazy danych i ponowna instalacja komponentów,ponieważ były żle rozpakowane(była jeszcze niejedna paczka w paczce)i dlatego zipy nie mogły się dobrze rozpakować w instalatorze Joomli-cały czas wyskakiwały błędy,np.brak plików instalacyjnych xml.
Najbardziej stawiam na pkt 3-czyli moja wina!! ale człowiek zawsze się uczy....:)
Pozdrawiam