PDA

Zobacz pełną wersję : Grupowanie kategorii - problem z kolejnością artykułów



rangerpl
06-07-2012, 00:38
Przesyłam zdjęcie aby wszsytko było widoczne:

5621

Problem polega na tym, że artykuły sie sortują się według dat (tzn sortują ale tylko w danej kategorii). Nie mogę wpisać cyferek w kolejności, bo po zatwierdzeniu i tak się zerują, tak jak widać na zdjęciu (zamiast od 1 do 6, jest jakiś chaos). Dodałem nowy artykuł w kategorii ogłoszenia i na stronie jest on dopiero jako trzeci. Nie wiem w czym tkwi problem, domyślam się że w grupowaniu kategorii, bo jak widać usilnie trzymają się siebie. Proszę o pomoc.

zwiastun
06-07-2012, 00:53
bo jak widać usilnie trzymają się siebie.
A gdyby się nie trzymały, to byłby ład i porządek? Kolejność artykułów ustalana jest w kategoriach.

rangerpl
06-07-2012, 01:09
No dobrze, kolejność w kategoriach mogę ustawić i wtedy przykładowo to nowe ogłoszenie wyląduje na samej górze, ale gdy dodam kolejny artykuł w innej kategorii, to będzie on pod tym ogłoszeniem zamiast nad.

Imprezy, ogłoszenia i wydarzenia to są trzy pozycje menu. Jeśli dodam artykuł w którejś z nich, artykuł ten automatycznie ukazuje się w aktualnościach na stronie głównej. I chodzi mi o to aby bez względu na priorytet danej kategorii, każdy nowy artykuł był nad poprzednim.

edit:
Pozatym wcale ogłoszenia nie są na górze, a przesunąłem kategorie. Nic się nie zmieniło

Na czerwono jest kolejność w jakiej artykuły są wyświetlane na stronie, na pomarańczowo jest kolejność kategorii.

5622

zwiastun
06-07-2012, 01:37
No tak, program ma prawie 8 lat historii i dopiero po tylu latach użytkownik @rangerpl z Polski odkrył, że nie da się ustawić kolejności artykułów.
Pogratulowałbym, gdybyś rzeczywiście coś odkrył. Ale nie pogratuluję. Odeślę do lektury.
http://wiki.joomla.pl/index.php/Pomoc16:Ekrany_pomocy