PDA

Zobacz pełną wersję : Wejście na zaplecze (Problem)



Azot
06-07-2012, 15:16
Witam
Przejdę do rzeczy.... po zainstalowaniu dodatku Alpha User Points posypała mi się główna strona zaplecza tj, .../administrator/index.php.
Więc potrzebował bym adresu do instalatora dodatków, gdzie bym go odinstalował, innego rozwiązanie nie widzę....

zwiastun
06-07-2012, 15:24
Zaplecze się posypało, więc jakiego chcesz adresu?
Wyłącz dodatek w bazie danych

Azot
06-07-2012, 15:30
Zaplecze się posypało wczoraj, lecz tylko strona główna tj. administrator/index.php, reszta elementów działa.
Btw. Jak go wyłączyć w bazie?

zwiastun
06-07-2012, 15:35
Z Regulaminu Forum:

I. Zanim założysz nowy wątek
Poszukaj rozwiązania na własną rękę.
Joomla! używa tysiące ludzi, którzy zgłaszają problemy i pytania. Jest niemal pewne, że Twój problem również został już opisany, zgłoszony i rozwiązany. Nie nadużywaj więc gotowości innych do udzielenia Ci pomocy. Zanim o nią poprosisz, poszukaj rozwiązania na własną rękę – w poradnikach, na blogach, na forach internetowych. Skorzystaj z wyszukiwarki Google. Skorzystaj z wyszukiwarki Forum. Przejrzyj odpowiedzi na Częste pytania.

Nawet nie spróbowałeś!

Azot
06-07-2012, 15:36
Słuszna uwaga

zwiastun
06-07-2012, 15:38
Wystarczy sobie uruchomić na serwerze testowym jakąkolwiek inną witrynę Joomla i przejść tam, gdzie chcesz, by uzyskać adres.
Wystarczy przejrzeć tabele w bazie danych, by znaleźć nazwę tej, co zawiera rozszerzenia, a potem odpowiedni wpis.

Diego164
06-07-2012, 20:41
Wejdz poprzez ftp do zawartosci stronki i pousuwaj component alphy itp.

moge sie zapytac o cos? Takie krotkie pytanko do wszystkich co wiedza. Dlaczego ten komponent eywala takie bledy? Tez niedawno instalowalem.

ramiro
06-07-2012, 22:32
Wejdz poprzez ftp do zawartosci stronki i pousuwaj component alphy itp.
Z tym to nie tak pochopnie. Jeśli masz kopie, zrzuć wszystko lokalnie, przejdź do bazy danych, odnajdź dodatek i ustaw wartość z 1 (włączone), na 0 (wyłączone).

zwiastun
06-07-2012, 23:00
@diego164: odinstalowanie rozszerzeń nie polega li tylko na usuwaniu plików.
Porada udzielona przeze mnie wyglądała tak a nie inaczej, nie dlatego, że mi się nie chciało podać konkretnej instrukcji, ale po to, żeby @Azot podjął prosty wysiłek, zajrzał do bazy danych, odszukał tabelę z rozszerzeniami, odszukał interesujące go rozszerzenie, a potem być może wrócił na forum i zapytał po raz kolejny, co ma zrobić, z tym co znalazł. I wtedy pewno otrzymałby kolejną wskazówkę, bo to dla początkującego może nie być proste. Ale wcześniej czy później musi takie doświadczenie przejść.

Pomijam, że interwencja w bazie danych wcale nie była potrzebna. Wystarczyło, co pisałem, wejść na jakąkolwiek inną swoją stronę czy stronę testową i sprawdzić, jak wywołać po zalogowaniu się na zaplecze adres strony instalatora, by odinstalować rozszerzenie.

@Azot:
1. pobierz i zainstaluj na swoim komputerze Jampa
2. Zainstaluj potem Joomla!
3. Znajdź, co Ci potrzeba
4. A na przyszłość wszystkie bajery testuj najpierw lokalnie - nie uchroni Cię to w 100% przed problemami na serwerze, ale 50% kłopotów na pewno oszczędzi.

Azot
07-07-2012, 14:57
Dziękuje za wszelkie porady lecz w prosty sposób sobie z tym problemem poradziłem, znalazłem w sieci demo Joomla i poprzez wejście w panel administracyjny do sekcji gdzie można dodatek usunąć skopiowałem sobie to tego link i zastosowałem to u siebie i w ten sposób odinstalowałem go.

W bazie nie chciałem grzebać gdyż jako nowy użytkownik Joomla (wcześniej korzystałem z PHP - Fusion, a tam struktura bazy jest inna) i więcej szkód nie chciałem narobić.

A co do porady zwiastuna to powinienem tak zrobić wcześniej, z zainstalowaniem Jampa ale, człowiek się uczy na błędach