PDA

Zobacz pełną wersję : Kolor czcionki w Scheduler



Etnarcha
08-07-2012, 05:29
Witam, w jaki sposób można zróżnicować wygląd czcionki w " kalendarzu wydarzeń" (krój, kolor ) ?

zwiastun
08-07-2012, 10:18
Witaj. U was też tak gorąco?
W kalendarzu wydarzeń i nie tylko wygląd zmienia się za pomocą arkuszy CSS.

Etnarcha
08-07-2012, 22:47
Witaj "zwiastunie". Dziękuję za zainteresowanie tematem. Jestem jedynie redaktorem artykulów i posiadam nikłą wiedzę w temacie HTML czy CSS, mogę prosić o szczegóły ? Pozdrawaim

zwiastun
09-07-2012, 02:09
Skoro jesteś tylko redaktorem artykułów, to zwróć się z tym problemem do administratora witryny.
Nie sposób podać Ci szczegółów, bo niby jakie. Chcesz pomalować gdzieś jakiś kalendarz. I myślisz sobie pewno, że wszyscy wiedzą, gdzie i jaki.

Etnarcha
09-07-2012, 20:07
Witam, widzę, że jestem w dobrym miejscu :) precyzyjnie odczytałeś moje intencje. Szanowni Pleno Titulo "administratorzy" zaszczycili mnie przesłaniem takiego linka http://docs.dhtmlx.com/doku.php?id=dhtmlxscheduler:custom_styling#redefin ing_content udzielając mi zapewne profesjonalnej odpowiedzi. Tylko nadal nie wiem "o co chodzi"
Ps. Mam dostęp do części administracyjnej "Scheduler Manager" Liczę na łagodny wymiar kary.

tomaszek83
09-07-2012, 23:16
Jacy administratorzy? Twojej strony? A czy oni nie mogą Cię tego nauczyć? Czy może ktoś zrobił Ci stronę i nie dał pełnych praw administratora? Poza tym adres strony z problemem. Nadal nie wiemy jakiego kalendarza używasz i co chcesz w nim zmienić.

Etnarcha
10-07-2012, 18:15
Witam, dziękuję za wykazaną cierpliwość i tolerancję. Sprawa jest trochę zapętlona. Strona, którą się zajmuję jest jedną z kilku, które posiada firma w której pracuję. Generalnie firma informatyczna , która stała się od niedawna adminisrtatorem tej strony zajmuje się kompleksową obsługą całego IT firmy ( serwisuje sprzęt, dostarcza tonery do drukarek, oraz zajmuje się stronami firmy stworzonymi przez nich) a tę stronę otrzymała jakby w pakiecie od osoby, która stronę stworzyła i odeszła z pracy. Nie ma możliwości telefonicznego kontaktu z informatykami firmy informatycznej a jedynie drogą mailową co pozwala im zapewne na marginalne traktowanie samej strony. Komponent nazywa się "Scheduler" i wygląda mniej więcej tak : http://dhtmlx.com/docs/products/dhtmlxScheduler/
Pozdrawiam "niestety" gorąco

zwiastun
10-07-2012, 18:31
1. To nie jest komponent Joomla!
2. Od trzech dni usiłujemy uzyskać od Ciebie jakiekolwiek sensowne dane niezbędne do udzielenia Ci pomocy. Jedyne, czego się dowiedzieliśmy, to informacja o wykorzystywaniu na jakiejś stronie jakiegoś skryptu w ktoirym chcesz zmienić wygląd jakiejś czcionki (krój, kolor).
Zatem krótko i może trochę obcesowo, ale co zrobić, skoro uprzejmość rezultatów żadnych nie przynosi:
albo podasz adres strony i napiszesz, co chcesz zmienić, albo... temat powędruje do kosza.

Etnarcha
11-07-2012, 07:09
Witam, tak więc bez zatapiania się w etykietalne urzejmości :) podaję link http://www.osrodek.izbapiel.katowice.pl/kalendarz-wydarzen.html#date=2012-07-11,mode=month do kalendarza, w którym wydarzenia, event-y mają posiadać różne kolory.
ad 1. dziękuję za informację, że nie jest to komponent, w menu Joomla zlokalizowany jest w komponentach stąd tak niefortunne stwierdzenie.

zwiastun
11-07-2012, 09:58
Masz dwa arkusze stylów
dhtmlxscheduler.css
i
dhtmlxscheduler_wp.css

w nich deklaracje stylów odpowiedzialnych za wygląd kalendarza
m.in. w kilku określony jest krój czcionki (tahoma) i rozmiar czcionki
w innych kolor
Pomocne narzędzie do zbadania i przetestowania swoich rozwiązań: Firebug

Etnarcha
11-07-2012, 11:27
Witam, dziękuję za przekazane informację i pochylenie się nad sprawą. Pozdrawiam