PDA

Zobacz pełną wersję : Obserwuj Odpowiedz Database connection error (2): Could not connect to MySQL.



Gumisio
09-07-2012, 08:52
Pewnie ten temat już był ale przeglądając forum po tym temacie nie znalazłem odpowiedzi na mój problem a przynajmniej w punkcie jakim ja jestem.
W przypadku jeśli ktoś wie gdzie znajdę odpowiedź to proszę o podanie adresu i zamknięcie tego działu .... albo wysłanie mi ostrzeżenia.

Zainstalowałem sobie lokalnie joomle 2.5 używając programu WAMP. Przez jakiś czas było wszystko ok. Potem zainstalowałem sobie dwa programy (jeden graficzny a drugi do obróbki filmów) i zaczęło się ... a mianowicie, że gdy chcę uruchomić joomlę to wyskakuje mi komunikat :

"Database connection error (2): Could not connect to MySQL."

a ikona programu wamp przybiera pomarańczowy kolor (czyli nie jest gotowa - gdyby była gotowa to byłaby na zielono).

Zacząłem przeglądać fora ... niektórzy sugerowali na skype. Wyłączyłem w ustawieniach zaawansowanych skype tą opcję o której pisali. Mało tego - wywaliłem dwa programy które wcześniej zainstalowałem i dalej to samo. WAMP jest koloru pomarańczowego a joomla nie chce się odpalić bo nie działa phpmyadmin.

Pokusiłem się nawet o to by wgrać na miejsce starego wampa nowy - po prostu nadpisać pliki pozostawiając tamtą bazę. I nic z tego ...

Powiedzcie co nie tak ... :( może w ogóle skopiować całego wampa gdzieś indziej tamtego starego wywalić, zainstalować nowego i - w przypadku gdy nowy zadziała - na jego miejsce nadpisać starego.

Pomóżcie ... proszę ... wprawdzie na razie bawię się na joomli korzystając z lekcji które wykupiłem ale wolałbym nie instalować joomli od początku ...

mjmartino
09-07-2012, 11:55
Port jest zajęty...
Skype trzeba wyłączyć po prostu tak aby nie było w w tray'u
Jeśli to nie pomaga wówczas trzeba szukać jaki inny program Ci blokuje port.

Gumisio
09-07-2012, 16:18
To nie to ... skype już, jak wspomniałem w poście, został ustawiony w panelu zaawansowanym, zresztą na początku nie było z tym problemu.
Nawet informatyk, który ma doświadczenie w joomli nie mógł nic zrobić a łączył się zdalnie z moim kompem. W ostateczności odinstalowałem to
wszystko i jeszcze raz zrobię ... przypomnę sobie jak to było ... :) a nie było tego za dużo ...

mjmartino
09-07-2012, 17:38
To dalej nie rozwiąże twojego problemu.
To coś słaby ten informatyk skoro nie mógł przestawić portu w apachu/mysql... Ale w zasadzie to tylko informatyk a nie administrator ;)
Pozostaje życzyć powodzenia przy następnej instalce.

Gumisio
09-07-2012, 19:54
Skype był wyłączony przy pomocy programu msconfig. Tak więc jego obecnośni nie było ...
Ale nie napisałeś nic o przestawieniu portu w apachu/mysql ... ? Doradzałeś wcześniej by pobawić się ze Skype ? :)

mjmartino
10-07-2012, 10:39
Skype był wyłączony przy pomocy programu msconfig. Tak więc jego obecnośni nie było ...
Ale nie napisałeś nic o przestawieniu portu w apachu/mysql ... ? Doradzałeś wcześniej by pobawić się ze Skype ? :)
Skoro robił Ci to informatyk to powinien wiedzieć takie rzeczy.
Możesz sprawdzić w winXP w uruchom wpisz cmd a potem "netstat -b" jaki exe nasłuc***e na tym porcie.
W vista/win7 musisz uruchomić wiersz poleceń na uprawnieniach administratora
Pozdrawiam