PDA

Zobacz pełną wersję : System - Filtr Języków - Puste menu języków



jLame
09-07-2012, 10:19
Witam

W temacie Joomla! jestem początkujący. Tworzę pierwszy projekt w oparciu o ten CMS.

Strona ma być w dwóch wersjach językowych. Skorzystałem z dodatku System - Filtr Języków. Języki treści są opublikowane. Włączyłem dodatek, stworzyłem i skojarzyłem dwie pozycje menu, ustawiłem moduł wyboru języków i wszystko działa poprawnie... Prawie. Mogę ręcznie zmienić język wpisując "pl" lub "en" w pasu adresu, ale menu języków jest puste. Wydaje mi się, że zrobiłem wszystko co trzeba. Podpowiecie mi o czym mogłem zapomnieć?

Z góry dzięki.
Pozdrawiam

zwiastun
09-07-2012, 12:11
o stworzeniu menu dla poszczególnych języków, o module

jLame
09-07-2012, 12:54
W menu są trzy strony.
1. Home (wszystkie języki)
2. O mnie (pl)
3. About me (en)
Strony 2 i 3 są powiązane. Moduł jest stworzony i wyświetlony. Wyświetla się puste pole select. W językach treści oczywiście są oba języki - publiczne i opublikowane.

zwiastun
09-07-2012, 12:56
A gdzie są strony domyślne w języku ang i polskim?

jLame
09-07-2012, 13:23
A jak stworzyć dwie domyślne strony? Jakkolwiek bym nie próbował wyskakuje mi "Menu mogą zawierać tylko jedną domyślna pozycję menu."

zwiastun
09-07-2012, 13:32
Niemożliwe. Kopiujesz menu start (domyślne) dla wszystkich języków. Zmieniasz na domyślne dla języka polskiego. Potem powtóka, zmieniasz na domyślne dla języka angielskiego.

jLame
09-07-2012, 14:23
OK, już wiem gdzie popełniłem błąd. Nie wiedziałem, że trzeba stworzyć osobne menu. Dzięki za pomoc.