PDA

Zobacz pełną wersję : Zniknęły wyświetlane moduły ze strony głównej



grzesio_k1
09-07-2012, 11:26
Witam wszystkich.

Mam problem z wyświetlanymi modułami na stronie głównej.
Otóż strona pracowała mi bez zarzutu przez ponad 1,5 roku, aż tu nagle w sobotę zauważyłem, że nie pojawiają się moduły na stronie głównej po prawej stronie (ustawienie - right) takie jak: Nowości, Sonda, Aktualny czas i Licznik odwiedzin. Co gorsza w tym czasie nie modyfikowałem żadnego artykułu, nie instalowałem nic, ani też nie modyfikowałem czegokolwiek.
Wszystkie w/w moduły wyświetlają mi się bez zarzutu na wszystkich podstronach i wszędzie tam, gdzie je mam ustawione, ale na głównej - nie i nie mam pojęcia dlaczego? Na dodatek na stronie głównej po prawej stronie mam wolną przestrzeń (dziurę, lukę) tak jakby te moduły tam były, ale się nie wyświetlały, a artyukuły ze strony głównej obcinają mi tekst w tym miejscu jakby zachodziły pod moduł.
Co ciekawsza, jak przestawię w/w moduły do układu po lewej stronie (left) to nagle się pojawiają ale :/ teksty są po lewej stronie, a grafika, tło i licznik odwiedzin pojawiają się po prawej - poza marginesem.
Na dole strony mam jeden moduł "Popularne" w pozycji "user2" i on się wyświetla bez zastrzeżeń.

Nie wiem co mogło się stać, i również nie wiem gdzie szukać rozwiązania. Googlowałem na ten temat przez dwa dni, ale nikt nie miał podobnego problemu. Ostatecznością do której jestem skłonny się posunąć jest przywrócenie całej strony z kopii bezpieczeństwa, ale ostatnią mam utworzoną w kwietniu :( i miałbym mnóstwo artykułów do odtworzenia.

Będę wszystkim wdzięczny, którzy by podpowiedzieli gdzie szukać jakiejś usterki.

tomaszek83
09-07-2012, 12:18
adres strony z problemem? jaka wersja Joomla? co było robione?

grzesio_k1
10-07-2012, 10:39
Już podaję:
strona: www.studia.myslenice.pl
Wersja Joomla: 1.5.19
Od kwietnia nie robiłem nic konkretnego za wyjątkiem dodawania artykułów.

Rzecz, którą dziś wykonałem, to za pośrednictwem administratora serwera, na którym mam stronę - przywrócenie kopii bezpieczeństwa z maja (cały katalog public_html) i co się okazało: strona nadal wyświetla się w identyczny sposób jak poprzednio (z błędem), a Joomla wyświetla artykuły z okresu czerwiec-lipiec.
W tym momencie to się już pogubiłem bo liczyłem, że jak zostanie przywrócona kopia to błąd zniknie i będę miał wszystko po staremu tylko bez ostatnich artykułów, a tu... . No chyba, że artykuły i cały system Joomli jest zapisywany gdzieś indziej niż w katalogu public_html.

tomaszek83
10-07-2012, 10:50
artykuły są zapisywane w bazie danych, przywrócenie plików nic nie da... musisz przywrócić bazę... ale ja na Twoim miejscu najpierw zrobiłbym aktualizację na najnowszej wersji Joomla 1.5.26. Bo może się okazać że to rozwiąże Twój problem. Oczywiście wcześniej kopia bazy i plików.

grzesio_k1
10-07-2012, 14:05
OK, zacznę od aktualizacji, ale wpierw zrobię kopię bezpieczeństwa.
To jestem w stanie zrobić dopiero po godz. 23:00, a później ... zobaczymy.

tomaszek83
10-07-2012, 14:14
kopię bezpieczeństwa plików na serwerze oraz bazy danych SQL.

grzesio_k1
11-07-2012, 12:04
Problem rozwiązany: w jednym z artykułów pojawił się kod HTML'a takiej oto treści:
<table border="0" cellspacing="0" cellpadding="3">
To spowodowało że moduły nie były wyświetlane właściwie.
Możliwe, że przez moją nie uwagę wcześniej nie wyświetlały się moduły, a ja dopiero teraz zauważyłem błąd.
"Mea cupla" - człowiek całe życie się uczy