PDA

Zobacz pełną wersję : Menu Dolne



Barton92
09-07-2012, 12:38
Mógł by mi ktoś pomóc z menu dolnym.
Kopiuje moduł menu, zmieniam pozycje na baner dolny wszystko ok.
Jak teraz to ustawić w css ?? Musze zmienić któryś przedrostek modułu czy klasy ?? Mógł bym ktoś tak mniej więcej napisać jak to powinno wyglądać w joomli i jak może to też w css jakąś wskazówkę.


Pozdrawiam

zwiastun
09-07-2012, 12:57
A o co pytasz?

Barton92
09-07-2012, 13:14
Jak stworzyć Menu Dolne w Joomli?

zwiastun
09-07-2012, 13:30
Na to pytanie sam sobie odpowiedziałeś w pierwszym poście. Tak samo, jak każde inne.

Winnetou
09-07-2012, 14:13
Spróbuj tym:
http://www.softdesign-studio.pl/cms-joomla/struktura-i-nawigacja/item/154-maxi-menu-ck

trio
09-07-2012, 15:19
W szablonie w stopce wklej:


<div class="dolneMenu">
<jdoc:include type="modules" name="menus" />
</div>

W Modułach określasz 'pozycję' dla tego menu.

...i w CSS ustalasz sobie dowolne formatowanie dla klasy


.dolneMenu {

}

.dolneMenu ul {

}
.dolneMenu li {

}

scotty1986
09-01-2013, 17:52
To ja mam troszkę bardziej zaawansowaną zagwozdkę ;) Liczę, że się wykarzecie. Muszę zrobić dokładnie takie dolne menu jak tu http://www.globbersthemes.com/demo/carligian/ albo tu http://podatki.az.pl Czyli kopie głownego menu gdzie pozycje nadrzędne beda w poziomie a ich podpozycje beda w pionie. Dodam, ze glowne menu jest rozbudowane i ma 17 pozycji glownych. Dolne menu musi sie aktualizowac wraz z glownym. Moze poprostu zna ktos jakis modul spelnilby moje oczekiwania ?

trio
09-01-2013, 23:05
no nie wiem czy jest potrzebny jakiś specjalny moduł do tego...
1. w Rozszerzenia->Moduły po prostu zaznacz "menu główne" i masz możliwość "Skopiuj moduł" (na górze, tam gdzie masz opcje utwórz, dostosuj, wycofaj itd..)
2. określasz w szablonie przewidzianą "pozycję" tego menu, czyli gdzieś w stopce.
3. w "Opcje podstawowe" tego menu ustalasz "głębokość menu", czyli Rozpocznij od poziomu->"liczba" oraz zaznaczasz "Pokaż pozycje podmenu"->Tak
4. pobawić się w arkuszach CSS :) jak mają wyglądać linki (kolor, odstępy, czcionkę itd..)

scotty1986
09-01-2013, 23:59
Problem w tym, że już tak robiłem i wszystko by było dobrze gdyby była możliwość usunięcia niektórych pozycji z dolnego menu a pozostawienia ich w głównych bo jest ich za duzo zeby zmiescily sie w jednej linii... ;/ strona podatki.az.pl korzysta z modulu ktory okresla ile i co ma wyswietlac dolne menu. Tylko podatki to joomla 1.5 a ja dzialam na 2.5.4 i po przeniesieniu nie ma zadnycn parametrow w PA

trio
10-01-2013, 01:06
hmm, trudno mi jest to wyobrazić :) jak taki moduł zarządza tym, gdy np: chcę tylko mieć co drugi link z menu głównego i tylko co 5-te podmenu a maksymalnie 10 linków.
Masz może link do takiego modułu ? tak z ciekawości zobaczyć :)

Wydaje mi się, że najprościej będzie jeszcze raz (inaczej) "przegrupować" same menu główne, czyli dodać kilka nowych rubryk/grup i w menu głównym wyświetlać WSZYSTKO a w menu dolnym wyświetlać linki tylko od poziomu np: 3-go

scotty1986
10-01-2013, 07:53
skrypt opisywanego modulu wyglada nastepujaco:

<?php

// no direct access
defined('_JEXEC') or die('Restricted access');
echo '
<table id="footertab">
<tr>';
global $mainframe;

$db =& JFactory::getDBO();
$query = "SELECT * FROM #__menu WHERE menutype = 'glowne' AND parent = '0'";
$db->setQuery($query);
$row = $db->loadAssocList();

$p = 0;
foreach($row as $rows)
{
echo '<td><p id="footert"><a href="'.$rows['link'].'&Itemid='.$rows['id'].'">'.$rows['name'].'</a></p>';
$id = $rows['id'];
$query = "SELECT * FROM #__menu WHERE menutype = 'glowne' AND parent = '$id'";
$db->setQuery($query);
$row1 = $db->loadAssocList();
$licz = 1;
foreach($row1 as $pod)
{
echo '<p id="footerl"><a href="'.$pod['link'].'&Itemid='.$pod['id'].'">'.$pod['name'].'</a></p>';
$licz++;
if($licz == 9)
{
echo '</td><td>';
$licz = 1;
}
}
$p++;
if($p == 6)
{
$p = 0;
echo '</tr><tr>';
}
}

?>

</tr></table>

Potrzebuje takie cos ale dla joomla 2.5 ;)
Trio damy rade cos wykombinowac ? pozdro

pawelSafiStudio
10-01-2013, 08:37
@scotty1986 wstawiaj kod PHP w znaczniki kodu. Wówczas post będzie bardziej czytelny.

scotty1986
11-01-2013, 01:03
<?php

// no direct access
defined('_JEXEC') or die('Restricted access');
echo '
<table id="footertab">
<tr>';
global $mainframe;

$db =& JFactory::getDBO();
$query = "SELECT * FROM #__menu WHERE menutype = 'glowne' AND parent = '0'";
$db->setQuery($query);
$row = $db->loadAssocList();

$p = 0;
foreach($row as $rows)
{
echo '<td><p id="footert"><a href="'.$rows['link'].'&Itemid='.$rows['id'].'">'.$rows['name'].'</a></p>';
$id = $rows['id'];
$query = "SELECT * FROM #__menu WHERE menutype = 'glowne' AND parent = '$id'";
$db->setQuery($query);
$row1 = $db->loadAssocList();
$licz = 1;
foreach($row1 as $pod)
{
echo '<p id="footerl"><a href="'.$pod['link'].'&Itemid='.$pod['id'].'">'.$pod['name'].'</a></p>';
$licz++;
if($licz == 9)
{
echo '</td><td>';
$licz = 1;
}
}
$p++;
if($p == 6)
{
$p = 0;
echo '</tr><tr>';
}
}

?>

</tr></table>

Bazyl
11-01-2013, 01:07
A po co tak kombinować: typ pozycji menu - alias