PDA

Zobacz pełną wersję : Szukam modułu dla artykułów.



demon421
09-07-2012, 13:18
Witam.
Poszukuje modułu lub modułów które obsłuzą mi artykuły. Nie chodzi mi tutaj o możliwość dodania ich z zaplecza. Mam na myśli raczej coś takiego jak jest na demotywatorach. Użytkownik po zalogowaniu się będzie miał możliwość wstawienia jakiegoś artykułu (przypominam, że on ma nie widzieć zaplecza) z jakiejś dodatkowej podstrony na której będzie coś w stylu formularza. Opcjonalnie może dodać grafikę do tekstu. po kliknięciu "zapisz" jego art automatycznie pojawi się na stronie głównej wśród 3'ch ostatnio dodanych. Inny uzytkownik bez zalogowania kliknie w skrót artykułu i zostanie przekirowany na podstrone gdzie będzie pełna wersja lub z godnie z wyborem ma mieć możliwość zobaczenia wszystkich dotychczas wystawionych artykułów. Po zalogowaniu się ma opcję skomentowania.

Mam nadzieję, że mniej więcej wiecie o co mi chodzi.
pozdrawiam
z góry dzięki za odpowiedź.

zwiastun
09-07-2012, 13:36
Zanim zaczniesz budować w Joomla stronę, jak demotywatory, zbuduj ćwiczebnie prostą. Dowiesz się przy okazji, że słowo moduł w Joomla znaczy moduł, a nie coś innego, a wówczas nie będziesz poszukiwał modułu, lecz innego typu rozszerzenia. Dowiesz się także co nieco na temat "automatycznego" pojawiania się na stronie głównej wśród trzech ostatnio dodanych. I wielu innych rzeczy.
Póki co, nie jesteś wystarczająco gotowy, by Ci proponować np. K2.

demon421
09-07-2012, 15:17
nie chodzi mi o kopiowanie strony demotywatory. Podając przykład chciałem tylko zobrazowac o co mi chodzi z tą opcją logowania i dodania czegoś nowego przez użytkownika. Nie chce by widział zaplecze. A kilka stron postawiłem na joomli jednak były one raczej informacyjne (użytkownik nie miał opcji logowania ani dodawania czegokolwiek) z tąd moja nie wiedza na temat mozliwości o jakie pytam. Czy jest coś mniej skomplikowanego od modułu K2 (pobrałem wersję angielską i nie kumam praktycznie nic).
Co do samego logowania użytkowników to czy jest coś innego niż joomla ma w swoim zestawie?
Wiem, że Dla zaawansowanych użytkowników moje pytania brzmią komicznie.
czyli podsumowując...
szukam czegoś do logowania (umozliwi to użytkownikowi dodać artykuł ale bez możliwości wejścia w zaplecze)'
i czegoś co umożliwi dodanie tego artykułu z pozycji samej strony.
PS. nei rozumiem twojego stwierdzenia "słowo moduł w Joomla znaczy moduł".
pozdro

zwiastun
09-07-2012, 15:23
PS. nei rozumiem twojego stwierdzenia "słowo moduł w Joomla znaczy moduł".
No i w tym jest pierwszy choć nie jedyny i nie najistotniejszy problem. Ale nie oczekujesz, mam nadzieję, że będę Ci tu pisać, co to jest moduł, a co to komponent?
K2 to nie jest moduł, to jest komponent.
To, co Tobie się wydaje proste, nie jest takie znowu proste. Do rzeczy prostych trzeba czasem zastosować skomplikowaną maszynerię.
Interfejs dodawania artykułów bez wchodzenia na zaplecze w Joomla jest, ale ma swoje oczywiste ograniczenia. Wystarczy wstawić w menu odnośnik do pozycji typu Wyślij artykuł. Ale to podstawy, o któe chyba nie pytasz.