PDA

Zobacz pełną wersję : VitrueMart radiobuttony



mich32
09-07-2012, 18:08
Witam,

Posiadam joomle 2.5.6 i VirtueMart 2.0.6. Chciałbym się dowiedzieć czy w VirtueMart istnieje możliwość:

1. 5626

Czy istnieje taka możliwość wyboru wielu wartości jako radiobuttonów, że mam kilka kategorii i z każdej muszę wybrać conajmniej jedną wartość (tak jak w załączonym obrazku). No i każda pozycja w zależności od wyboru będzie miała inną cenę. Na końcu każda pozycja osobno trafi do koszyka kupującego (np. internet 6Mb 30 zł, telefon Tel1 40zł itd.)

2. Czy w VirtueMart istnieje też taka możliwość, że jak ktoś już wybierze te wszystkie opcje i kliknie sobie przycisk 'Wtbieram' (jak na załączonym obrazku) to te wszystkie produkty dodadzą się do koszyka i zostanie przeniesiony na następną stronę na której klient poda swoje szczegółowe dane do umowy i z boku będzie widział koszyk.

bogdanbojarski
09-07-2012, 23:56
Co jest produktem co wariantem cenowym? A co wariantem produktu. Wydaje mi się że dodajesz własne pola do produktu zmieniające wartość koszyka. ale pewny nie jestem.

Robster
10-07-2012, 00:30
Radiobutton słóży zaznaczaniu jednej opcji, do oznaczania wielu wariantów zostały stworzone checkbox'y.

mich32
10-07-2012, 12:00
Dokładnie chodzi o to, że np. ktoś wybierze sobie:
- internet 2MB
- telefon Tel1
- czas trwania umowy 12 m-cy
- modem 1

To ja bym musiał wyliczyć, że np. dla umowy na 12 m-cy internet 2MB kosztuje 20zł, telefon Tel1 30zł, modem 1 50 zł i tak te wszystkie pozycje osobno musiałby być zamieszone w koszyku oczywiście z podsumowaniem całej kwoty.

Robster, a co do Twojej odpowiedzi, to nie mogę tu wykorzystać chackbox-ów. Bo np. jak użytkownik ma do wyboru internet 2MB, 6MB i 20MB, to może wybrać tylko i wyłącznie jedną pozycję z tych trzech a checkbox pozwala na wybór wielu. No i analogicznie przy wyborze telefonu, czasu trwania umowy i modemu.

bogdanbojarski
10-07-2012, 13:25
To zrob pola select, może