PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana tekstu na stronie logowania do panelu admina



newuser3
10-07-2012, 12:50
Witam,
przepraszam, ze znow pytam-ale takich specjalistow jak tu na forum nigdzie nie znajde. Potrzebuje zmienic tekst na stronie logowania do panelu admina (standardowo nazwastrony/administrator), chodzi dokladnie o tekst "Użyj prawidłowego loginu i hasła w celu uzyskania dostępu do zaplecza." Na wersji 1.5 zmienialem to zawsze w jednym plikau .ini. Na 2.5.6 przeszukalem wszystkie pliki .ini w katalogu /administrator/language/pl-PL i tę frazę znalazłem w pliku "pl-PL.com_login.ini", tak samo mówi wójek google ;) Zmieniłem, zapisałem, podmieniłem - lipa. Nadal na stronie jest stary tekst. CZyściłem cache, inna przeglądarka, inny system i nawet inny operator-nadal widzi stary tekst. Nie mam pojęcia gdzie może być jeszcze ten tekst zapisany, może inny plik .ini? Albo coś w php? O bazie danych raczej nie myślałem, żeb y to było tam ukryte.
Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc.

tomaszek83
10-07-2012, 13:13
szablon admina standardowy? Sprawdzałeś w trybie diagnostycznym z analizą języka?

newuser3
10-07-2012, 13:56
Tak, szablon standardowy-nic nie bylo grzebane. Diagnostyke zrobilem z analiza jezyka, efekt-brak plikow jezykowych z bledami,
nieprzetlumaczone frazy:

# JROOT/libraries/joomla/form/field.php

COM_CONFIG_FIELD_METAVERSION_DESC="CONFIG FIELD METAVERSION DESC"
COM_CONFIG_FIELD_METAVERSION_LABEL="CONFIG FIELD METAVERSION LABEL"
JLIB_FORM_MEDIA_PREVIEW_ALT="FORM MEDIA PREVIEW ALT"
JLIB_FORM_MEDIA_PREVIEW_EMPTY="FORM MEDIA PREVIEW EMPTY"
JLIB_FORM_MEDIA_PREVIEW_SELECTED_IMAGE="FORM MEDIA PREVIEW SELECTED IMAGE"
JLIB_FORM_MEDIA_PREVIEW_TIP_TITLE="FORM MEDIA PREVIEW TIP TITLE"

# JROOT/libraries/joomla/form/fields/list.php

EDITOR__JCE="- JCE"

Wczytane pliki językowe są takie jakie powinny (ścieżki się zgadzają).

**Wczytane pliki języka**

**Załadowane** : JROOT/administrator/language/pl-PL/pl-PL.ini
**Załadowane** : JROOT/administrator/language/pl-PL/pl-PL.plg_system_logout.ini
**Załadowane** : JROOT/administrator/language/pl-PL/pl-PL.lib_joomla.ini
**Załadowane** : JROOT/administrator/language/pl-PL/pl-PL.tpl_bluestork.ini
**Załadowane** : JROOT/administrator/language/pl-PL/pl-PL.com_config.ini
**Załadowane** : JROOT/administrator/language/pl-PL/pl-PL.plg_content_pagebreak.ini
**Załadowane** : JROOT/administrator/language/pl-PL/pl-PL.plg_content_vote.ini
**Załadowane** : JROOT/administrator/language/pl-PL/pl-PL.plg_editors_jce.sys.ini
**Załadowane** : JROOT/administrator/language/pl-PL/pl-PL.plg_editors_codemirror.sys.ini
**Załadowane** : JROOT/administrator/language/pl-PL/pl-PL.plg_editors_none.sys.ini
**Załadowane** : JROOT/administrator/language/pl-PL/pl-PL.plg_editors_tinymce.sys.ini
**Załadowane** : JROOT/administrator/language/pl-PL/pl-PL.plg_captcha_recaptcha.sys.ini
**Załadowane** : JROOT/administrator/language/pl-PL/pl-PL.mod_version.ini
**Załadowane** : JROOT/administrator/language/pl-PL/pl-PL.mod_title.ini
**Załadowane** : JROOT/administrator/language/pl-PL/pl-PL.mod_toolbar.ini
**Załadowane** : JROOT/administrator/language/pl-PL/pl-PL.mod_status.ini
**Załadowane** : JROOT/administrator/language/pl-PL/pl-PL.mod_menu.ini
**Załadowane** : JROOT/administrator/language/pl-PL/pl-PL.com_banners.sys.ini
**Załadowane** : JROOT/administrator/language/pl-PL/pl-PL.com_contact.sys.ini
**Załadowane** : JROOT/administrator/language/pl-PL/pl-PL.com_messages.sys.ini
**Załadowane** : JROOT/administrator/language/pl-PL/pl-PL.com_newsfeeds.sys.ini
**Załadowane** : JROOT/administrator/language/pl-PL/pl-PL.com_finder.sys.ini
**Załadowane** : JROOT/administrator/language/pl-PL/pl-PL.com_search.sys.ini
**Załadowane** : JROOT/administrator/language/pl-PL/pl-PL.com_weblinks.sys.ini
**Załadowane** : JROOT/administrator/language/pl-PL/pl-PL.com_joomlaupdate.sys.ini
**Załadowane** : JROOT/administrator/language/pl-PL/pl-PL.com_redirect.sys.ini
**Załadowane** : JROOT/administrator/language/pl-PL/pl-PL.com_jce.sys.ini
**Niezaładowane** : JROOT/administrator/language/pl-PL/pl-PL.com_phocamaps.sys.ini
**Niezaładowane** : JROOT/administrator/components/com_phocamaps/language/pl-PL/pl-PL.com_phocamaps.sys.ini
**Załadowane** : JROOT/administrator/language/en-GB/en-GB.com_phocamaps.sys.ini
**Załadowane** : JROOT/administrator/language/pl-PL/pl-PL.com_aicontactsafe.sys.ini
**Załadowane** : JROOT/administrator/language/pl-PL/pl-PL.com_akeeba.sys.ini
**Załadowane** : JROOT/administrator/language/pl-PL/pl-PL.plg_system_debug.ini

zwiastun
10-07-2012, 13:59
Nie rozumiem, do czego miałaby Ci posłużyć diagnostyka jezyka.
Do wyszukania interesującej Cię frazy w plikach językowych zaplecza należy użyć zwykłej windowsowej wyszukiwarki (tłumaczenia komponentu com_user)

newuser3
10-07-2012, 14:48
Tak jak napisałem w 1 poście tego tematu-wyszukiwałem ręcznie (za pomocą wyszukiwarki eksploratora windows) fraz, które znajdują się na tej stronie logowania. Sprawdzałem kilkukrotnie-całą frazę jak i 3 pierwsze słowa. Szukaną ffrazę odnalazł jedynie w pliku pl-PL.com_login.ini tak jak podałem wcześniej.
Po podmianie pliku na ftp nadal nie ma zmiany. Diagnostykę jezyka zalecil kolega wyzej, ja równieżnie wiem co może ona wykazać ale zgodnie z prośbą przeprowadziłem.

zwiastun
10-07-2012, 15:10
Nie wiem, gdzie i czym szukałeś. Mnie to zajęło 15-20 sekund.
Ta fraza występuje rzeczywiście tylko raz, tyle że w całkiem innym pliku. Informację, w którym, podałem już wcześniej.

newuser3
10-07-2012, 16:41
Zwiastun-sprawdzilem to kilkukrotnie, u mnie znajduje sie ta fraza tylko w pliku pl-PL.com_login.ini, podaje jego zawartosc ponizej:


; $Id: pl-PL.com_login.ini 00021 2011-01-14 06:34:41 zwiastun$ ~0 $
; author Joomla! Project and Polskie Centrum Joomla! palyga007
; copyright (C) 2005 - 2010 Open Source Matters. All rights reserved.
; license version 2 or later; see LICENSE.txt, see LICENSE.php

; Note : All ini files need to be saved as UTF-8

COM_LOGIN="Logowanie"
COM_LOGIN_JOOMLA_ADMINISTRATION_LOGIN="Logowanie na zaplecze Joomla!"
COM_LOGIN_RETURN_TO_SITE_HOME_PAGE="Idź do strony głównej."
COM_LOGIN_VALID="Użyj prawidłowego loginu i hasła w celu uzyskania dostępu do zaplecza."
COM_LOGIN_XML_DESCRIPTION="Komponent obsługuje logownie operatorów Joomla!."

i jest to na pewno ten plik-wgralem druga czysta instalacje Joomla, podmienilem i gra. udalo mi sie tez znalezc dlaczego na wlasciwej instalce nie moge podmienic. Najprawdopodobniej Akeeba Backup zmienil mi dostep do plikow, nie moge przez FTP zmienic, skasowac, utworzyc ani nadac uprawnien zadnemu katalogowi i plikowi. Akurat mialem tak ustawionego klienta FTP ze nie wyrzucal mi tego bledu poprawnie i komunikat byl niewidoczny. Co dziwne, z poziomu administratora Joomla moge np. dodawac pliki do katalogow. Stalo sie to wlasnie po zrobieniu backupu przez Akeeba, nie wiem czy tez nie przyczynil sie do tego AiContactSafe ktorego zaraz po backupie wgralem.
Teraz pytanie - jak to naprawic. CZyalem w tym watku:
http://forum.joomla.pl/showthread.php?57852-Problem-z-CHMOD-po-u%C5%BCyciu-Akeeba-Kickstart
ze trzeba zresetowac wlasciciela dla katalogu, niestety moj C-panel (mam lokalnego dostawce hosting) takiej opcji nie ma-czyli uderzac do administracji?

ps. o kurde, przeczytalem teraz naglowek tego pliku i dopiero do mnie dotarlo z kim rozmawiam:) sorry boss

zwiastun
10-07-2012, 17:03
Sory, masz oczywiście rację to plik pl-PL.com_login.ini. Sam nie wiem, jak to się stało, że widziałem "com_user"... Pogoda :)
Pobierz pakiet języka polskiego, podmień w nim (w katalogu /admin) plik pl-PL.com_login.ini i powinno się udać. Niestety, na krótko - bo do najbliższej aktualizacji języka, która zostanie opublikowana najpewniej w ciągu najbliższego tygodnia.
Sensowniejszym i zalecanym sposobem jest stworzenie w katalogu /administrator/language/overrides pliku pl-PL.override.ini i umieszczenie w nim własnej definicji klucza, który chcesz zmienić.

PS Nie ma tego złego, co by jakoś na dobre nie wyszło. Dzięki temu, że przytoczyłeś powyżej zawartość pliku, odkryłem kolejną literówkę (jest logownie zamaist logowanie). Dziękuję i jeszcze raz przepraszam za nieumyślne wprowadzenie w błąd.