PDA

Zobacz pełną wersję : Eksport danych użytkowników do excela LUB formularz zapisywany do excela



brivek
10-07-2012, 13:43
Witam :)

Szukam dodatków do rozwiązania problemu (joomla 2.5):
Potrzebuję formularza rejestracyjnego, do którego można dodać swoje pola, a do tego coś czym później można wyeksportować użytkowników z danymi podanymi przy rejestracji do pliku excela w formie tabeli (nie po przecinkach).

ALBO

Zwykły formularz z dowolną ilością pól, ale żeby informacje były zapisywane na serwerze i żeby także można to było później zapisać do excela w formie tabeli.

Jest coś takiego w ogóle? Z góry dzięki za pomoc!

zwiastun
10-07-2012, 13:56
1. Do formularza rejestracyjnego w Joomla 2.5 można dodać własne pola.
2. eksportowanie danych z bazy w formacie Excela obsługuje np. phpMyAdmin

brivek
10-07-2012, 14:04
Tak, ale chyba tylko w postaci dodatku Użytkownik-Profil, a tam nie ma możliwości dodania własnych pól, tylko z góry zdefiniowanych.
Również tak, ale też chyba tylko i wyłącznie po przecinkach, a nie w formie tabeli (chodzi mi o to, że w oddzielnych kolumnach będą nagłówki typu imię, nazwisko, adres, itp. a pod tym w każdym wierszu dane użytkowników).

zwiastun
10-07-2012, 14:33
1. Możesz zaprząc komponent Community Builder.
2. Natomiast w drugiej kwestii po prostu nie żartuj. Chyba nie wiesz, jak to działa albo nie potrafisz odczytać w Excelu tabeli wyeksportowanej z MySQL.

bogdanbojarski
10-07-2012, 14:44
W phpmyadmin przy eksporcie jestdnym z formatów jest CSV dl MS Exel. Czego więcej chcieć?

brivek
10-07-2012, 14:58
@zwiastun - faktycznie, z MySQLem jestem na bakier, ale już mam.
Dzięki wielkie Wam obu!

brivek
10-07-2012, 17:30
To jeszcze jedno pytanie: gdzie szukać w phpmyadmin bazy z użytkownikami stworzonymi za pomocą Community Builder? Bo tam gdzie są użytkownicy stworzeni za pomocą standardowego logowania joomli (pozycja "nazwabazy"_users) nie ma wszystkich pozycji.

- - - Updated - - -

Ok, już znalazłem, sory.