PDA

Zobacz pełną wersję : Szablony joomla - jak to działa



ZZi
10-07-2012, 14:48
Witam serdecznie

Przeglądając sobie całą strukturę joomla zacząłem się zastanawiać w jaki sposób działają szablony. Chodzi mi mianowicie o sposób, w jaki interpretowane są tagi <jdoc:include> i które elementy joomli odpowiadają za tę interpretację.

Byłbym wdzięczny za objaśnienie

Pozdrawiam
ZZi

bogdanbojarski
10-07-2012, 14:57
http://wiki.joomla.pl/index.php/Instrukcje_jdoc

zwiastun
10-07-2012, 15:07
Ciekawe pytanie. W odpowiedzi trzeba by napisać książkę albo rozdział do książki. Można też przetłumaczyć z języka angielskiego istniejącą np. Josefa LeBlanca: Learning Joomla.1.5 Extension Development albo Jamesa Kernarda: Mastering.Joomla.1.5.Extension and Framework.Development

ZZi
10-07-2012, 15:09
Bardzo dziękuję za odpowiedź, jednakże chyba nie do końca zrozumiałeś moje pytanie :) Wiem do czego służą i jak ich używać, mnie bardziej zastanawia mechanizm, który "leży pod" tymi tagami. Czy jest to po prostu prasowane przez jakiś skrypt i w miejsce tag'ów wstawiana jest treść poszczególnych modułów??

zwiastun
10-07-2012, 15:14
Odpowiadając żartobliwie: chyba jest "prasowane", bo ani świstak, ani króliczki czy krasnoludki tego raczej nie robią. API Joomla prawdopodobnie długo jeszcze nie będziemy na forum objaśniać. Zapoznaj sie z dokumentacja kalsy JDocuments na docs.joomla.org