PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie forum %)



livio
21-01-2006, 14:22
witam!

mam problem z doborem forum dla joomla!....

chciałbym, by było nie zużywało zbyt wiele miejsca w bazie danych i miało podstawowe funkcje takie jak:

tematy i posty :D [żart]
emotikonki
szybka odpowiedź dla zalogowanych pod ostatnim postem w temacie na danej jego stronie
"kto jest na forum"
nowe posty - moduł dla joomla!
emblematy, podpisy i dane typu "www", "gg", eMail itp.
ewentualnie edytorek wysiwyg
prywatne wiadomości
możliwość instalowania szablonów i modów [modyfikatorów]i by było rozpowszechaniane na licencji open-source albo gnu/gpl.

magic
21-01-2006, 18:25
Joomlaboard, phpbb, smf.
Wszystkie spełniają przedstawione wymagania poza tym, że Joomlaboard nie ma (chyba - nie znam ostatniej wersji) "szybkiej odpowiedzi".
Najprostszy jest Joomlaboard, jest to też forum dedykowane dla Joomla, pozostałe aplikacje to samodzielne oprogramowanie, które można zintegrować mniej lub bardziej z Joomla, lub przerobione (phpbb w wersji www.joomlastuff.org ). Są też inne fora dla Mambo / Joomla, ale nie znam i chyba nie są specjalnie popularne.

livio
21-01-2006, 21:00
Joomlaboard, użyte z tego, co widzę na forum Joomla!.org, nie ma szybkiej odpowiedzi, jest szybkie za to...

Dodatkowe pytanko: Czy po instalacji podanych komponentów muszę instalować samo forum [o ile nie mam już zainstalowanego]?

magic
21-01-2006, 21:26
Na joomla.org ( http://forum.joomla.org/ ) jest smf (Simple Machines Forum - moim zdaniem najlepsze z tej listy wyżej), a nie JoomlaBoard.

Nie ma szybkiej odpowiedzi?? -> Tam jest 180 tysięcy postów w 3,5 tysiąca wątków, zarejestrowanych użytkowników jest 19 tysięcy, w godzinach szczytu do 500 osób na raz zalogowanych ... (patrz: http://forum.joomla.org/index.php?action=stats ) - i dla ciebie nie dość szybkie ???

Dodatkowe pytanko -> z podanych tylko JoomlaBoard jest komponentem, pozostałe to osobne aplikacje, z osobną instalacją, i dodatkowo z koniecznością dobrania i doinstalowania dodatkowych "mostów" (bridge) celem integracji z Joomla (no, poza phpbb w wersji by Tim_Online)

livio
21-01-2006, 21:37
To mam 2 do wyboru:

Joomlaboard
i phpBB by Tim_Online

Jak znam życie, wezmę to 2.
Dziękuję Ci, magic za pomoc.

PS: Pisałem, że SMF jest szybkie, a nie że nie jest! [bez odbioru :P]

stone
21-01-2006, 23:01
Pozostaje Ci kwestia integracji i tu jest zgrzyt:)
Bo
SMF najnowszy to 1.1RC2 i niestety nie ma jeszcze do niego w pelni dzialającej integracji, gdyz poprzednia do 1.1RC1 daje błędy do logowania.
Znaczy jeszcze pytanie jakiego mostu byś chciał użyć gdyż to o czym pisze to jest ze strony www.joomlahacks.com natomiast jest jeszcze drugi pomost na forum www.simplemachine.org , z tego co czytałem to on działa ale z kolei ma bardzo słaby support.

Co do phpbb2 to obecnie jest komponent wersji 1.2.4RC4 oparty na phpbb2 2.0.19 jednak z tego co czytalem na forum daje wiecej problemow niz RC3.2 porzedni, trzeba chyba jeszcze troskę aż okrzepnie.

Także jak widzisz nie jest to prosta sprawa:)

livio
21-01-2006, 23:12
To się wstrzymam z forum...
Teraz pozostaje promocja serwisu, ale to nie problem =]

stone
22-01-2006, 11:03
Uaktualnilem paczke JoomlaPE do phpbb2 RC4, z tego co testowalem na czystej instalacji nie ma problemów, może jednak warto sprubować.

livio
22-01-2006, 14:00
Szkoda mi troszkę witrynki, a kopia zapasowa zajęłaby dużo czasu...
Chociaż, co mi tam...