PDA

Zobacz pełną wersję : Strona główna w kilku językach



raftur
12-07-2012, 22:31
Witam,
Mam pytanie... problem. Mam stronę firmową, która została przygotowana przez informatyka, ale ten oczywiście zapadł się pod ziemie :zly:
Muszę zrobić stronę tytułową w kilku językach. Niestety pojawia się komunikat, że główna nie może być edytowana.
Z pozostałymi sobie poradziałe, a tu mam problem. Nie sądzę, żeby tego nie dało się zrobić, ale oczywiście ja za cienki jestem. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł, to słucham
http://eurotradeplus.pl/index.php/pl/


Wersja Joomla!
Joomla! 2.5.3 Stable [ Ember ] 15-March-2012 14:00 GMT



Wersja platformy Joomla!
Joomla Platform 11.4.0 Stable [ Brian Kernighan ] 03-Jan-2012 00:00 GMT

Gall Anonim
12-07-2012, 23:36
Pytanie - czy kilka języków ma być na stronie głównej?
Czy też strona główna ma być w kilku wersjach językowych - zmienianych n.p. flagami?
Jak próbujesz edytować?
Jakie masz faktyczne uprawnienia?

raftur
13-07-2012, 08:23
Uprawnienia mam administratora.
Informatyk napisał mi i zniknął:
"Wersja językowa ustawia się automatycznie na podstawie wersji językowej środowiska, na którym pracuje internauta. Nie ma więc w tej sytuacja zbędnych flag. Jeśli chce Pan podejrzeć angielską wersję językową proszę wejść z adresu http://eurotradeplus.pl/index.php/en"
Natomiast ja wolałem do tego mieć jeszcze flagi i chciałem, że by po wciśnięciu danej flagi strona główna zmieniała się na dany język.
Po próbie zmiany języka strony głównej pojawia się następujący komunikat:
"Zapisanie nie powiodło się z powodu następującego błędu: Bazowe menu dla języków nie może pozostać nieustawione"

Gall Anonim
13-07-2012, 08:41
No to "informatyk" jest debeściak - gratulacje dla pana informatyka tylko kiego czarta tam są te flagi po prawej?
Co do reszty czytaj tutaj - masz opisane krok po kroku kwestie tworzenia języka (http://forum.joomla.pl/showthread.php?63292-Problem-z-tlumacznym-jezykiem&p=283412#post283412)- wystarczy że znajdziesz miejsce w którym jesteś.
P.S. Powinieneś mieć poziom dostępu SUper User
P.S.II Reszta jest jak najbardziej w porządku - błędy po twojej stronie - daruję sobie ich opisywanie - bo wszystko jest we wskazanym poście.

raftur
13-07-2012, 11:32
Wielkie dzięki za pomoc, ale i tak za cienki jestem :(
pkt h i i nie daję rady :(
nie mogę domyślnej strony ustawić tylko w polskim języku
"Zapisanie nie powiodło się z powodu następującego błędu: Bazowe menu dla języków nie może pozostać nieustawione"

zwiastun
13-07-2012, 11:46
Nie można ustawić domyślnej strony tylko w języku polskim. Musi istnieć strona domyślna dla wszystkich języków (w niej tylko jedna pozycja startowa) oraz domyślne strony startowe dla każdego języka.

Gall Anonim
13-07-2012, 12:23
strona domyślna dla wszystkich jeżyków
Tego to i ja nie potrafię :lol:



pkt h i i nie daję rady
Powolutku i od początku - Tak jak napisał Zwiastun - najpierw musisz stworzyć oddzielne menu bazowe gdzie będzie tylko jeden element i oznaczyć go jako domyślna strona startowa bez określania języków (będzie to domyślna dla wszystkich języków)
a potem oddzielne menu dla każdego języka i w każdym ustawić stronę startową dla danego języka - ale pamiętaj że musisz również ustawić pokazywanie się tej strony w tylko danym języku dla którego zostało zbudowane menu
Było to dość dokładnie opisane w miejscu które ci wskazałem.
Pzdr

raftur
13-07-2012, 16:18
Dzięki za chęci i za pomoc, ale moja znajomość i umiejętność obsługi joomli z tym sobie nie poradzi :(
Dodaje mi się druga strona oczywiście już w odpowiednim języku, ale cały czas pozostaje ta domyślna.
a swoją drogą gratulacje dla informatyka, był, coś zrobił i zniknął...
Jeszcze raz dzięki za pomoc

bogdanbojarski
13-07-2012, 16:32
Dobra, jak się nie boisz, daj dostęp do panelu, mam chyba dziś wolny wieczór albo jutro i Ci ustawię.