PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla a ipad oraz iphone



Gall Anonim
12-07-2012, 23:50
Ostatnio miałem problem z Joomla 2.5.6 na urządzeniach ipad oraz iphone którą migrowałem z Joomla 1.5.15 - witryna zgodnie ze zleceniem miała pozostać w oryginalnej szacie graficznej oraz strukturze (nie mogłem z założenia stworzyć strony dostosowanej od podstaw do tych urządzeń). I tutaj pojawił się problem z menu vertical z rozszerzoną, wielostopniową strukturą submenu (drzewo - tak w bok, jak i w dól), problem dotyczył również górnego menu które tak jak boczne okazało się nieaktywne.
Całkiem nieźle irytowało mnie to że na emulatorach wszystko działało poprawnie (link do zestawu emulatorów poniżej, może komuś się przyda). Okazało się że problem wynikał ze sposobu funkcjonowania panelu dotykowego urządzenia które ma niewielkie, jednak istotne opóźnienie, w związku z tym daleko mu do działania kursora myszki, aby uaktywnić submenu o dowolnej strukturze należy zmienić sposób obsługi wynikający z przyzwyczajeń i jakby przycisnąć dany element menu aby wywołać następny, nie funkcjonuje mechanizm rozwijania po najechaniu (chyba że ktoś z was ma na to sposób - ja nie).
Mam nadzieję że przyda się komuś ta informacja oraz emulatory które pozwalają określić wygląd w danym urządzeniu - polecam oczywiście wykorzystanie najnowszych rozwiązań które dynamicznie zmieniają strukturę witryny w zależności od urządzenia.
http://tablet-emulator.org/
Pzdr