PDA

Zobacz pełną wersję : SOBIPro i kategorie



coliberek1
13-07-2012, 10:58
Witam,

od wczoraj w nocy robię pewne akrobacje z podkategoriami ale cos mi nie wychodzi.

Mam dosyc mam ok 30 kategorii, one mają po 3-6 podkategorii a okazalo się żete podkategorie mają byc jeszcze podzielone na 6 innych.

Czasochłonne byłoby dodawanie cih ręcznie, a skoro każda z nich bylaby dokladnie taka sama w różnych kategoriach pomyslałam czy nie da rady tego zrobić przez bazę danych, zmieniając tylko nr kategorii nadrzędnej.

Wyszukałam że każda z tych podkategorii ma ślad w bazie danych w tabeli sobipro_object i sobipro_language a do tego numery kategorii sa w tabeli sobipro_category

Dodaje się wszystko przez komendy SQL do bazy danych ok, po porównaniu starej pod-pod kategorii z nową wszystko wygląda tak samo ale te kategorie dodane przez SQL nie są widoczne ani w SOBI/zaplecze admina ani na stronie.


Czy ktos moze wykonywal już taką sztuczkę i opatentował coś?

:)

pzdr
Gosia

sikor79
13-07-2012, 16:59
Hej

Ja bym się bazy w SobiPro nie dotykał, ponieważ tam jest sporo relacji i łatwo przez przypadek coś namieszać. Jeżeli kategorie maja być identyczne to możesz użyć opcji duplikowania zmieniając tylko ścieżkę kategorii.

pozdrawiam
Sikor

coliberek1
13-07-2012, 23:20
Hej,
No własnie, tez jednak skapitulowałam z zabawą w bazie danych. A opcja duplikacji? Nie mogę w SobiPro dopatrzeć się opcji duplikacji. Jest jakaś możliwość żeby wlasnie skopiować kategorie?

To co zauważyłam można zapisać jako kopię..ale i tak każdą trzeba wtedy przerobić ręcznie.