PDA

Zobacz pełną wersję : Rameczka wokół artykułu



beRRo
13-07-2012, 18:33
Witam, posiadam stronę na http://www.emusic.xaa.pl
i po wgraniu nowego świeżego stylu mam pewny mały problem, otóż styl ten nie posiada w .css ramki, otaczającej artykuł podam na przykładzie o co mi chodzi.
http://img705.imageshack.us/img705/2445/ramkitematw.png
Wiem, że istnienie na to kod, lecz nie wiem skąd go pobrać i gdzie pomiędzy kodami miałby się znajdować plik. css
Może zna odpowiedź ktoś na tą kwestję tematu.
Pozdrawiam

PeFik
13-07-2012, 18:39
ten kod "tajemniczy" to border:1px solid red;

a wklejasz go tu: template.css

linia ... - poprawne 827
.items-leading { tu }


p.s.
Czy koniecznie musisz wklejać teksty z Worda? Widziałeś swój kod HTML?

beRRo
13-07-2012, 18:44
p.s.
Czy koniecznie musisz wklejać teksty z Worda? Widziałeś swój kod HTML?

Wkleiłem tylko kod stats + z google
Pewnie nie, nie tam gdzie powinnien w liniach się znajdować :obojetny: może pomożesz? Jak najlepiej i gdzie powinny się znajdować?

PeFik
13-07-2012, 18:51
upps linia 827, ale jakbyś poświęcił kilka sekund to byś znalazł frazę. Zainstaluj Firebuga do firefox-a i nie każ nam robic takich głupot to forum dotyczące CMS, a nie zabaw w rameczki.

- - - Updated - - -

p.s.
Apropo jakości kodu w treści artykułach, sugeruje odchodzić i ujednolicić czcionkę, kolor, wielkość. Wiem, że może to szczegóły, ale ... profesjonalizm.

5633

beRRo
14-07-2012, 00:15
upps linia 827, ale jakbyś poświęcił kilka sekund to byś znalazł frazę. Zainstaluj Firebuga do firefox-a i nie każ nam robic takich głupot to forum dotyczące CMS, a nie zabaw w rameczki.

- - - Updated - - -

p.s.
Apropo jakości kodu w treści artykułach, sugeruje odchodzić i ujednolicić czcionkę, kolor, wielkość. Wiem, że może to szczegóły, ale ... profesjonalizm.

5633

wszystko pnięknie ładnie, lecz pobrany firebug do czego ma się obchodzić? w czym ma pomóc? dodatkowo co czcionka kolor ma do profesjonalizmu? Prosiłbym o bardziej rozbudowaną wypowiedź ?

zwiastun
14-07-2012, 00:32
wszystko pnięknie ładnie, lecz pobrany firebug do czego ma się obchodzić?
Bardzo proszę o staranność językową - domyślam się, o co pytasz, ale to co napisałeś nic nie znaczy - czasownika "obchodzić się" w taki sposób nie można połączyć z rzeczownikiem (nazwą programu) "Firebug" .

Do czego służy Firebug - odpowiedzi masz w Sieci.


dodatkowo co czcionka kolor ma do profesjonalizmu?
Czy to Google Ci przetłumaczyło na polski z jakiegoś innego języka? Bo tekst wygląda na goglowate tłumaczenie.

Znów trzeba się domyślać, o co pytasz.
Dobór czcionki, kolorów, itd. pokazuje, czy rzecz została wykonana przez kogoś, kto się na tym zna (profesjonalnie) czy przez niedouka, najkrócej mówiąc (bo skoro się nie zna, to nie powinien robić sam, tylko dać do zrobienia komuś, kto się zna albo ma wyczucie)

PeFik
14-07-2012, 09:03
Wystarczy słowo Firebug wpisać w YouTube, aby oglądnać sposób użycia - jest to szczegolnie zalecane dla osób dla których j.angielski jest "niedostępny", a polskie wpisy na ten temat zbyt skromne. Tym niemniej "... Firebug wyświetla strukturalny obiektowy model dokumentu (DOM) i pozwala odnajdywać elementy definiowane przez określone znaczniki." Stronę na CMS może zrobić nawet 10 latek, ale jemu pewne rzeczy można wybaczyć.