PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla! nie czyta plików językowych



djmostek
14-07-2012, 17:14
Witam! Zgrałem wszystkie pliki na serwer i oto co widze zamiast normalnyc nazw "krzaczki" językowe. Tak samo jest już PO Instalcji m.in w panelu admina jak i na samej stronie. Zamiast nazw , widac napisane odwolania.

//obraz usunięto - zwiastun//

zwiastun
14-07-2012, 21:39
1. Proszę ilustrować swoje problemy obrazkami sensownej wielkości.
2. Serwer nie spełnia wymagań instalacyjnych Joomla! - wyłączona jest funkcja parse_ini_file (). Zwróć się z problemem do administratora serwera (poproś o jej włączenie)

djmostek
15-07-2012, 11:30
Akurat tak sie składa ze joomle postawilem na wlasnym VPSie, orientujesz sie moze w jakim pliku zmienia się to parse_ini_file ?

bogdanbojarski
15-07-2012, 11:59
W php.ini sprawdź Czy nie masz jej tu disable_functions = pcntl_alarm, ....

djmostek
15-07-2012, 12:15
Niestety nie ma...

zwiastun
15-07-2012, 13:36
A jakie funkcje masz wyłączone?
Poniżej szczegółowa informacja na temat obsługi parsera ini:

Obsługa parsera INI [INI Parser Support]: Ustawienie to jest sprawdzane podczas instalacji Joomla 2.5, choć z potrzebą obsługi plików INI mieliśmy już do czynienia w Joomla 1.5. Joomla 1.6 korzysta z wbudowanego w PHP parsera INI, stąd testowanie, czy jego funkcje są obsługiwane zdaje się być zbędne, bo trudno przypuszczać, by administratorzy umyślnie wyłączali te funkcje. Z widocznym objawem nieobsługiwania parsera INI będziemy mieć do czynienia już na pierwszym ekranie instalacyjnym – zamiast przetłumaczonych etykiet i komunikatów ekranowych zobaczymy nazwy stałych językowych. Gdyby tak się zdarzyło, trzeba poprosić administratora, by z wykazu wyłączonych usunął funkcje php_ini_file i php_ini_string.

djmostek
16-07-2012, 01:49
Otworzyłem plik php.ini i przy pomocy funkcji "szukaj" wpisałem 'php_ini_file i php_ini_string.' Nic nie znaleziono.


disable_functions w php.ini

disable_functions = pcntl_alarm,pcntl_fork,pcntl_waitpid,pcntl_wait,pc ntl_wifexi
ted,pcntl_wifstopped,pcntl_wifsignaled,pcntl_wexit status,pcntl_wtermsig,pcntl_ws
topsig,pcntl_signal,pcntl_signal_dispatch,pcntl_ge t_last_error,pcntl_strerror,pc
ntl_sigprocmask,pcntl_sigwaitinfo,pcntl_sigtimedwa it,pcntl_exec,pcntl_getpriorit
y,pcntl_setpriority,

zwiastun
16-07-2012, 12:09
To, niestety, nie poradzę, dalej moja wiedza nie sięga.
Zakładam, że masz PHP w odpowiedniej dla J! 2.5 wersji.