PDA

Zobacz pełną wersję : baza firm i produktów.



stasio
15-07-2012, 11:42
Szukam komponentu który pozwalał by prowadzić bazę firm. Problem w tym żeby było mozna stworzyć indywidulany formularz pod daną kategorię firmy. np Produkującej soki inny formularz a produkującej naczepy inny... Jaki by użyć najlepiej?

Winnetou
15-07-2012, 13:44
ZOO nie ma sobie równych wśród rozszerzeń CMS Joomla w takich sprawach
http://www.softdesign-studio.pl/cms-joomla/katalogowanie-i-dokumentowanie/item/60-zoo

stasio
15-07-2012, 14:01
chyba jeszcze nie to, chodzi zeby było można budować różne formularze z róznymi opcjami do wypełnienia i tworzenie katalogu. a tam jest katalog ale formularz chyba jeden.

bogdanbojarski
15-07-2012, 14:03
No to spróbuj sobi pro z kilkoma sekcjami.

Winnetou
15-07-2012, 14:41
tam jest katalog ale formularz chyba jeden

Nonsens. Formularz pozycji możesz w ZOO zbudować osobny/inny dla każdej z kategorii.

Albo jak proponuje kolega SOBI PRO, ale wtedy zapomnij o funkcji wyróżniania wybranych pozycji

stasio
16-07-2012, 12:24
:) zoo cięzkie do pokapowania... trial mam ale brakuje mi jakiegoś turiala jak to ugryźć, chyba sie starzeje...
ktoś ma inne pomysły?

Winnetou
16-07-2012, 12:38
Dla ZOO jest na ich stronie polskojęzyczna lokalizacja, wprawdzie troche niekompletna ale zawsze pomaga rozpracować komponent. Na ich stronie jest także wersja instalacyjna CMS Joomla z już wdrożonym ZOO i przykładami. Wystarczy zainstalować, wgrać przykładowe treści i podejrzeć jak to jest poukładane konfiguracyjnie.

Jeśli nie ZOO to pozostaje ci SobiPro

Inne jak np. JReviews są jeszcze bardziej zakręcone i trudne w ujarzmieniu

stasio
16-07-2012, 12:43
nakierowujesz mnie na zoo i nakierowujesz, troche drogie żeby to nabyć bo 100$ to jednak jest troszku :/ zobacze czy to rozpracuje... a ty masz cos w Zoo?

Winnetou
16-07-2012, 12:55
No niestety. ZOO faktycznie tanie nie jest. 100 €. Do tego trzeba się liczyć z osobnym dokupowaniem różnych rozszerzeń. Słabą stroną ZOO jest wyszukiwanie. Dopiero inne też komercyjne rozszerzenie do ZOO realizuje zaawansowane wyszukiwanie w tym komponencie (ZOO Filter)

nikszal
16-07-2012, 20:58
Albo jak proponuje kolega SOBI PRO, ale wtedy zapomnij o funkcji wyróżniania wybranych pozycji
To tez jest do przeskoczenia. Wymaga dopisania do szablonu kilku dodatkowych linijek kodu.

stasio
16-07-2012, 21:15
do szablonu wiem, ale żeby pytał o coś innego w dancyh kategoriach gdy ktoś wypełnia formularz... bo wylistowanie da sie zrobic....