PDA

Zobacz pełną wersję : Kategoria - przegląd artykułów - problem z wyświetlaniem



nemo__87
20-07-2012, 12:49
Witam.

Rozwiązania swojego problemu szukałem intensywnie przez 3 dni na różnych forach, ale niestety nie znalazłem - stąd mój temat:

Zainstalowana Joomla 1.7.1 i problem dotyczy wyświetlania artykułów przy opcji menu: "Kategoria - przegląd artykułów".
Przestawiałem masę opcji, ale nie wiem gdzie leży problem.
Otóż wyświetlają się jedynie tytuły artykułów (ich nazwy) bez jakiejkolwiek treści - jak lista.
Próbowłem dokonywać różnych zmian z "czytaj więcej", "podział strony", itp. ale bez efektu. Inne opcje w tej funkcji menu działają - czyli sortowanie, układ na stronie, itd. - nie ma jedynie treści:obojetny:
Natomiast przy opcji menu "kategoria - lista artykułów" wszystko działa bez problemów - pojawiają się linki i otwierają się bez zająknięcia.

Przepraszam, jeżeli piszę chaotycznie lub nie w tym dziale, ale nie zdarza mi się zakładać tematów na forach.
Proszę o pomoc i wyrozumiałość.
Pozdrawiam R.

tomaszek83
20-07-2012, 13:01
A dlaczego Joomla 1.7.1 to już zabytek... aktualizacja do najnowszej 2.5.6 i dopiero wtedy jeśli problem nie ustąpi napisz na forum.

nemo__87
20-07-2012, 13:23
Ponieważ obawiam się, że mój template może nie zadziałać na joomli 2.5.x

ekumi
20-07-2012, 13:56
Czy opcję tekst wprowadzający w ustawieniach elementu menu masz ustawioną na "pokaż"

tomaszek83
20-07-2012, 14:11
skoro szablon działa pod 1.7 to pod 2.5 musi działać. nie było żadnych zmian w budowie szablonu. A 1.7 jest dziurawa jak ser szwajcarski więc możesz niedługo się spodziewać że nie tylko szablon przestanie działać ale cała strona jak odwiedzą Cię koledzy z Turcji.

nemo__87
20-07-2012, 14:16
Próbowałem tak i tak, znaczy pokaż i ukryj - efekt bez zmian.

- - - Updated - - -

A gdzie jest dokumentacja, że musi działać?
A jeżeli po upgradzie strona przestanie działać - co wtedy?? Musiałbym najpierw zrobić świeżą kopię wszystkiego, a nie mogę mieć przerwy w funkcjonowaniu strony.

tomaszek83
20-07-2012, 14:29
bo 2.5 jest naturalnym następcą 1.7. Poza tym upgrade najlepiej zrobić na kopii lokalnej. A tak w ogóle czytałeś regulamin forum?


Uaktualnij Joomla! i jego rozszerzenia
Częstym źródłem „problemów” jest nieaktualne oprogramowanie. Wystarczy tylko przejrzeć dzienniki zmian w Joomla!, by się przekonać, że w każdym kolejnym wydaniu poprawiano różne aspekty działania programu, a ilość zmian w jednym wydaniu liczy niekiedy nawet kilkaset pozycji. Zanim więc zgłosisz swój problem, upewnij się, że korzystasz z najnowszych stabilnych wersji Joomla! i dodatkowych rozszerzeń, a jeśli nie są to wersje najnowsze, dokonaj ich aktualizacji. [...]

nemo__87
20-07-2012, 14:36
rozumiem, że aktualizacja może być rowiązaniem mojego problemu, a czy dodatkowo zainstalowane dodatki, rónież będą działać? Chodzi o to, że nie mogę pozwolić sobie na zaprzestanie w funkcjonowaniu strony. Chętnie dokonam aktualizacji, w momencie kiedy wszystko będę miał przygotowane. Już od jakiegoś czasu noszę się z tym zamiarem, ale tak jak mówię, kto da gwarancję, że to będzie "chodzić" na 2.5??

tomaszek83
20-07-2012, 14:40
gwarancji nie masz nigdy, natomiast wersja 1.7 już dawno nie jest wspierana i była tylko wersją przejściową do 2.5.x które jest jej naturalnym następcą. Zrób kopię wszystkiego, odpal sobie to lokalnie w JAMP, zrób aktualizację i zobacz czy chodzi, jeśli chodzi to podmień na serwerze i tyle. To jest jedyne rozsądne rozwiązanie.

nemo__87
20-07-2012, 14:41
tak zrobię, a czy mogę dokonać aktualizacji poprzez panel joomli 1.7? Czy działa to prawidłowo?

tomaszek83
20-07-2012, 14:47
http://docs.joomla.org/Upgrading_from_Joomla_1.7_to_Joomla_2.5

i oczywiście rób to na kopii lokalnej!!! nigdy na działającym serwisie! Jako środowisko lokalne polecam JAMP (http://jamp.joomla.pl/). Wtedy masz pewność że nie będzie niespodzianek z ustawieniami serwera lokalnego.

nemo__87
20-07-2012, 16:38
sprawdziłem. Zainstalowałem lokalnie joomle 2.5 i wszystkie dodatki wraz z szablonem. przywróciłem obraz z bazy mysql z serwera, zmieniając odpowiednio przedrostek jos_ i...

niestety:( interaktywne moduły tego szablonu nie funkcjonują na joomli 2.5.6

Czy korzystając z wersji 1.7.1 naprawdę jestem tak bardzo narażony na ataki?
Jeżeli tak, to staję przed poważnym zadaniem zakupu innego template'a działającego pod 2.5.x i całoścowym przebudowaniu serwisu:(

tomaszek83
20-07-2012, 23:51
tak, na 1.7.1 jesteś bardzo narażony na ataki. Co masz za szablon który nie chce działać pod 2.5.6. W 1.7.1 jest chyba mechanizm automatycznej aktualizacji. Większość rozszerzeń dla 1.7 działa także pod 2.5. Więc wątpię abyś musiał przebudowywać cały serwis.

Jak robiłeś aktualizację?

1. Ściągasz całą kopię serwisu na serwer lokalny.
2. Odpalasz na serwerze lokalnym tą kopię strony
3. Z poziomu panelu robisz aktualizację
4. Jeśli wszystko poszło dobrze cieszysz się aktualnym Joomla.

nemo__87
21-07-2012, 15:16
Dziękuję za pomoc, tak zrobię, a potem napiszę jak poszło.

nemo__87
26-07-2012, 09:24
A więc tak:

Po lokalnym uruchomieniu mojego serwisu na joomli 1.7.1, dokonałem aktualizacji do joomli. 2.5.6.

Posiadam ten szablon: http://www.shape5.com/demo/index.php?http://www.shape5.com/demo/hexicon_gamer/

I wszystko działa, oprócz modułów interaktywnych z tego szablonu. Czyli wszystkie elementy przesuwane, przenikane, itd. nie funkcjonują.
Przy edycji w panelu administracyjnym tych modułów, posiadam komunikat: "Niedostępne dane XML modułu".

Zrzut ekranu:
5668