PDA

Zobacz pełną wersję : Ilość artykułów w kategorii-własny kod html



damian302
20-07-2012, 19:13
Witam.

Potrzebuje kod html, który będę mógł wkleić w Rozszerzenia->Moduły->Własny kod HTML. Kod, który wkleję tam ma za zadanie wyświetlić liczbę artykułów z danej kategorii (rozpoznawanie po ID kategorii, w jakimś miejscu kodu podaje to ID).

Napiszę do czego to mi potrzebne, może rozjaśni to trochę sytuację. Moja strona nad którą pracuję będzie o mojej kolekcji smyczy reklamowych. Każdą smycz będę dodawał wraz ze zdjęciami i opisem w osobnym artykule, wszystkie smycze będą w 1 kategorii. Chodzi o wyświetlenie gdzieś (wybiorę sobie pozycję) coś w stylu "Moja kolekcja liczy ..." no i w miejsce kropek będzie podana ilość smyczy (ilość artykułów w kategorii). Jakiś czas temu szukałem takiego moduły ale żaden nie podołał mojemu wymogowi, wszystkie pokazywały na liście menu w nawiasach, np. smycze (10).

Podejrzewam, że istnieje jakiś prosty kod, który mógłbym tam wstawić bo pamiętam, że J! 1.5 miała takie coś na zapleczu w pozycji Artykuły->Kategorie artykułów i w kolumnie "Aktywnych" jest podane ile artykułów jest w tej kategorii. Chodzi o dodanie takiego licznika we "Własnym kodzie HTML" dla J! 2.5

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

palyga007
21-07-2012, 10:39
No to nawiasy można sobie usunąć, a tekst zmienić.... po co tworzyć kolo od nowa.

Bazyl
21-07-2012, 10:48
Cześć, @palyga,

Dodam tylko, że prędzej czy później zapragniesz podzielić swoje smycze na kategorie.
Najlepiej: wymyśl strukturę i zainstaluj sobie K2. Będziesz zadowolony/

Moduł z ilością zrób, jaki chcesz i raz w tygodniu uaktualnij stan ;)

damian302
26-07-2012, 20:51
Dzięki Wam jeżeli uważacie swoje posty za pomocne ale mnie nie nakierowały na to co chciałem. Posiedziałem trochę, pomyślałem, poszukałem i napisałem to co chciałem. A potrzebowałem taki kawałek kodu. Podam go może komuś się przyda, pomoże.

Ten kawałek kodu zlicza z bazy: nazwa_bazy_danych, tabeli: tabela, ilość rekordów uwarunkowanych przez nagłówek state(status opublikowany=1/nieopublikowany=0) oraz catid(id kategorii do której należy artykuł). Wynikiem działanie tego skryptu php jest wyświetlenie liczby. W moim przypadku wyświetla liczbę artykułów opublikowanych i jednocześnie należących do kategorii o ID=10.


<?php
mysql_connect('localhost', 'login', 'haslo') or die (' Niepoprawne połączenie z bazą danych '); //localhost-nazwa serwera z bazą danych; login-login do zalogowania się do bazy; haslo-hasło do zalogowania się
mysql_select_db('nazwa_bazy_danych') or die (' Zła baza danych '); //nazwa_bazy_danych-wpisujemy nazwę bazy z której korzystamy
$wynik =mysql_query("SELECT count(id) AS ile FROM tabela WHERE state = 1 and catid=10"); //tabela-nazwa tabeli z której zliczamy; state,catid-nagłówki tabeli
$wiersz=mysql_fetch_assoc($wynik);
echo $wiersz['ile'];
?>


Mam nadzieję że poprzednicy teraz zrozumieją o co mi chodziło dokładnie a innym się przyda to. Kod chciałem wkleić w module "własny kod html" i się udało. Otrzymałem efekt jaki chciałem.
Dla tych co będą korzystać pomocny będzie dodatek Sourcerer który pozwolił mi wkleić i "użyć" tego kodu. W razie jakichkolwiek problemów, pytań pisać tu (o ile będzie jeszcze otwarty) lub na PW. Na ile będę umiał to postaram się pomóc.

Pozdrawiam
damian302

P.S do moderatorów
Temat uważam za zamknięty ponieważ znalazłem rozwiązanie :P

palyga007
26-07-2012, 23:04
Bez obrazy, ale pomimo tego ze to dziala to jest to delikatnie mowiac kiepskie...
Jak chciales napisac wlasny modul to trzeba bylo chociaz skorzystac z gotowych klas i metod dostarczanych przez Joomla sluzacych polaczeniu z baza danych i wykonywaniu zapytan.

damian302
27-07-2012, 15:08
Jeżeli masz chęć i czas to proszę napisz jak ten kod powinien według Ciebie wyglądać.

Ja od początku chciałem użyć istniejącego w J! modułu o nazwie "Własny kod html", a nie tworzyć "własnego modułu", czyli w moim rozumieniu który można zainstalować w J!