PDA

Zobacz pełną wersję : Aktualizacja Joomla z 1.5.26 do 1.6 prz JUpgrade



vwbigfan
20-07-2012, 21:32
Witam!


Chciał bym zaktualizować witrynę do 1.6 przez jUpgrade. Niestety komponent (najnowsze wydanie) usilnie chce aktualizować moją stronę do 2.5. W preferencjach nie mam możliwości wyboru wersji Joomla do jakiej mogę zaktualizować stronę-jest team tylko 2.5. Zależy mi na aktualizacji tylko do 1.6 bo wszystkie komponenty będą działać tak jak chce. Moje pytanie brzmi: co zrobić żeby zaktualizować Joomla do 1.6? Ma ktoś może starsze wersje jUpgrade dzięki którym zaktualizuję stronę "po mojemu" ?

zwiastun
20-07-2012, 21:37
Zależy mi na aktualizacji tylko do 1.6 bo wszystkie komponenty będą działać tak jak chce.
A gdzie takie mądrości wyczytałeś?
Wersje 1.6 - 1.7 były wersjami przejściowymi, rozszerzenia przygotowane dla 1.6-1.7 działają w 2.5, a jeśli nie działają, to oznacza, ze autor zarzucił projekt i nie ma sobie czym głowy zawracać.

vwbigfan
21-07-2012, 09:01
A czy pomijając już wszystkie argumenty przemawiające za migracją do najnowszej wersji mogę się dowiedzieć jak zrobić to o co pytałem (czyli aktualizacja do 1.6) ?

palyga007
21-07-2012, 09:10
Przenieść sobie ręcznie.

PeFik
21-07-2012, 10:51
Sugeruje poszukać starej wersji JUpgrade, jeśli jesteś nierosądnie uparty. I zależy ci, aby ktoś ci się włamał na www, a część rzeczy działało niepoprawnie.

- - - Updated - - -

p.s.
com_jupgrade-1.1.0 ( z czerwca 2011)
com_jupgrade-1.1.1 (z lipca 2011)

vwbigfan
24-07-2012, 19:25
Ok dzięki za rady i sugestie. Postanowiłem skorzystać z tego co napisaliście. Teraz mój problem polega na tym że chcę dostosować kopię witryny zaktualizowaną przez jUpgrade i zapisaną w katalogu jUpgrade do swoich wymagań i dopiero wtedy zamienić ją z aktualną witryną. Problem polega na tym że kopia witryny nie działa tzn nie można przejść na żadną podstronę bo wyświetla się błąd 404. Co muszę zrobić żebym mógł spokojnie dostosować sobie nową stronę i potem tylko ją podmienić ze starą wersją?

PS


Czy komuś udało się przenieść zawartość Virtue Mart bez żadnych strat? U mnie niestety VM przenosi się bez produktów....

zwiastun
24-07-2012, 20:00
Dopasowałeś ścieżki w pliku configuration.php?

trzepiz
24-07-2012, 20:11
bo wyświetla się błąd 404.

masz w katalogu jupgrade plik .htaccess ??

vwbigfan
24-07-2012, 20:23
Tak mam plik .htacces . Zmieniłem także ścieżki w $log_path i $tmp_path.

Oto dokładny komunikat jaki otrzymuje:

404 - Category not found
You may not be able to visit this page because of:


an out-of-date bookmark/favourite
a search engine that has an out-of-date listing for this site
a mistyped address
you have no access to this page
The requested resource was not found.
An error has occurred while processing your request.

Please try one of the following pages:


Home Page (http://handlowi.prp-program.pl/component/comprofiler/index.php)

If difficulties persist, please contact the System Administrator of this site and report the error below..
Category not found





Problem leżał w prostych adresach. Wyłączyłem je i wszystko bangla. Dzięki za pomoc.


Co do migracji VM to znalazłem na YT prosty poradnik jak zaimportować dane z VM do nowej wersji.

http://www.youtube.com/watch?v=Fw9TKN4ODRU&feature=relmfu


Dzięki i pozdrawiam

FFK_TV
02-04-2013, 15:16
Serwus,
ponieważ podawane wszędzie w instrukcjach migracje oparte są na nieaktualnych linkach (chodzi mi o pobranie dodatku jUpgrade, który może być jedynie pobrany po założeniu konta na stronie www.redcomponents.com, z której jako klient można za darmo dodając do koszyka dopiero pobrać ten dodatek - oddając tym samym swoje dane, do dyspozycji firmy i bez możliwości usunięcia konta- niestety), to jeszcze po zainstalowaniu dodatku migracyjnego - nie mogę tego zrobić ...
Korzystam tez z tego linku:
http://blog.elimu.pl/9397-problemy-z-migracja-za-pomoca-jupgrade/
i tego:
http://blog.elimu.pl/5850-migracja-z-joomla-1-5-do-joomla-1-6/

Nie wiem czy to ważne, ale korzystając z nakładki/aktualizacji z 1.5.7 na 1.5.26 nie w pełni chodzi mi program, bo nie mogę edytować tekstów i strona się ładuje często po trzykroć - jak by miała problem z komunikacją na serwerze (czy to może być wina małej przepustowości serwera?) - czy to jakiś błąd inny??

Prosze o pomoc - dziwne to wszystko - chcę zrobić migrację, i nie mogę.
Zdaje się, zę wrócę na powrót do 1.5.7, przynajmniej mogę edytować teksty - oby się obyło o instalowanie 2.5 od początku, bo dużo jest już na mojej stronie materiałów/artykułów i ajk do tego dojdzie, to stawianie tego od nowa to dwa tygodnie pracy ... .

pkosela
03-04-2013, 12:51
Być może zastosowałeś nieodpowiednią łatkę aktualizującą z 1.5.7?
Przy aktualizacji z 1.5.7 zastosowałbym Joomla_1.5.0_to_1.5.26-Stable-Patch_Package: http://joomlacode.org/gf/project/joomla/frs/?action=FrsReleaseBrowse&frs_package_id=6311

FFK_TV
03-04-2013, 13:33
Tak się składa, ze z tego podanego linku pobierałem łatkę ... i to nawet trzy razy ... pobiorę czwarty i zrobię to jeszcze raz ...

zwiastun
03-04-2013, 18:41
Można zastosować łatkę, a można też zastosować pełną instalację. Nie ma to znaczenia.
Wykonuj tę operację na lokalnym serwerze testowym na JAMPie lub innym wampie.
Źródłem problemów, z jakimi się spotykasz, mogą być specyficzne ustawienia serwera. Bez oglądu środowiska raczej nikt Ci nie odpowie, co jest powodem problemów.

FFK_TV
03-04-2013, 19:57
Oki dzięki - to mi wystarczy :).
pzdr