PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z odinstalowaniem VM



Marfish
26-07-2012, 09:48
Nie mogę odinstalować VM. Po odinstalowaniu komunikat jest o powodzeniu deinstalacji, natomiast moja strona przestaje istnieć i pojawia się w jej miejsce ten komunikat:

Warning: require_once(/plugins/content/../../components/com_virtuemart/virtuemart_parser.php) [function.require-once (http://marfish.pl/function.require-once)]: failed to open stream: No such file or directory in /plugins/content/vmproductsnapshots.php on line42

Fatal error: require_once() [function.require (http://marfish.pl/function.require)]: Failed opening required '/plugins/content/../../components/com_virtuemart/virtuemart_parser.php' (include_path='.:/:/usr/local/php/pear5') in/plugins/content/vmproductsnapshots.php on line 42

Nie jestem fachowcem więc proszę o pomoc. Co wcześniej zrobić przed deinstalacją? Usunąłem już wszystkie produkty i moduły VM a mimo to komponent nie daje się usunąć nie niszcząc mi strony.

PeFik
26-07-2012, 10:21
odisntalować pluginy od VM

Jdwind
26-07-2012, 10:29
I sprawdź bazę danych. Zobacz, czy tabele nie zostały.

Marfish
26-07-2012, 13:35
PeFik o jakich mówisz pluginach? Wiem, że nie wiesz co ja tam mam, więc moje pytanie jest durnowate ale proszę naprowadź mnie gdzie odinstalowuje się pluginy od VM. Wszystkie moduły VM już odinstalowałem ale co tam może się jeszcze łączyć? Gdzie tego szukać?

Jdwind dzięki po następnej próbie odinstalowania sprawdzę tabele, nie pomyślałem o tym :(

PeFik
26-07-2012, 13:38
Pluginy=dodatki, skoro odinstalowałeś moduły, zrób to samo z dodatkami, tym bardziej że komunikat na to wskazuje.

Marfish
26-07-2012, 13:54
ok rozumiem. Już to sprawdzam.

- - - Updated - - -

Jeden z pluginów nie daje się odinstalować:
VM - Search, Virtuemart Product
Jest nie używany obecnie ale coś posiał i został, choć go nie ma .

- - - Updated - - -

A gdybym po odinstalowaniu VM wyczyścił serwer i bazy danych z pozostałości po nim? Trochę to wygląda jak aborcja ale może da się to zrobić?

Jdwind
26-07-2012, 14:33
Zrób kopię i spróbuj :).

Marfish
26-07-2012, 15:04
też tak my sle, al nie dzis bo nie mam ba to czasu. Chyba dopiero w poniedziałek się tym zajmę i jeśli będą problemy to dam znać.