PDA

Zobacz pełną wersję : JoomFish- nie mogę opublikować ani zapisać translacji.



xyloto
26-07-2012, 10:29
Cześć! Zainstalowałem joomfisha chociaż musialem wchodzić w baze danych i edytowac jakiś plik aby zadziałał. Teraz wszystko pięknie grało do mometu kiedy zaczełem tłumaczyć. Klikam na np. O nas. tłumacze wszystko klikam na publikuj i zapisuje. potem jak weję w O nas mam puste pola jak bym nie tłumaczył, a rubryka Publish ma wszystkie kropki czerwone. Próbuje z innym artykułem ,meu itp.. nic, jak bym nawet nie otwierał. CZo jest grane. Co zrobić by dziłało? Zauważyłem że w Orpahs wyskakuje jakiś błąd
DB function failed with error number 1054
Unknown column 'jfc.original_text' in 'field list' SQL=SELECT jfc.id as jfc_id, jfc.reference_id as jfc_refid, jfc.value as titleTranslation, jfc.modified as lastchanged, jfc.published as published, jfc.language_id, jfl.name as language, jfc.original_text as original_text, c.id, c.name as title, c.name FROM jos_jf_content as jfc LEFT JOIN jos_menu as c ON c.id=jfc.reference_id LEFT JOIN jos_languages as jfl ON jfc.language_id=jfl.id WHERE c.id IS NULL AND jfc.reference_field='name' AND jfc.reference_table='menu' AND jfc.language_id=1 LIMIT 0, 0

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

dafik24
03-08-2012, 11:16
Co prawda mój problem jest nieco inny ale nie chcę dublować tematu.
Otóż: wertowanie internetu w poszukiwaniu rozwiązania mojego problemu niestety nie pomogło :(Mam stronę, którą stworzyła dla mnie znajoma, opartą na angielskiej Joomli 1.5.23 z zainstalowanym komponentem Joom!Fish Version V2.1.7 (Dafad).
Bez problemu tłumaczę stronę z angielskiego na polski a teraz dodatkowo chcę ją mieć w języku francuskim.
Tak jak w przypadku języka polskiego tak i tutaj zainstalowano odpowiedni dodatek. Bez większych problemów udało się przetłumaczyć menu.
Schody zaczęły się w momencie tłumaczenia artykułów - nie jestem w stanie zapisać żadnego.
Wpisuję tłumaczony tekst (zarówno z listy kategorii jak i bezpośrednio w Joomfish'u) klikam "save", dostaję informację zwrotną, że "translation saved" niestety tekst w magiczny sposób znika. Tak samo dla ikonki "apply".
Nie jestem w stanie dojść przyczyny.
Proszę mądrzejszych od siebie o pomoc.
Dziękuję i pozdrawiam.