PDA

Zobacz pełną wersję : Pozycja modułu



jendranez
27-07-2012, 12:32
Witam wszystkich wraz z pierwszym postem i od razu przejdę do rzeczy.

Nie znalazłem na forum podobnego tematu dlatego kieruję zapytanie do Was w nowym poście.

Zgodnie z wytycznymi jednego z użytkowników umieściłem moduł w artykule. Problem jest taki, że mam do wyboru wiele różnych jego pozycji, ale nie mogę ustawić, aby moduł zajmował całą szerokość strony.

Wygląda to w taki sposób.

5681

Chciałbym żeby moduł zajmował całą szerokość, a nie tylko prawą lub lewą stronę.

Domyślam się, że trzeba by gdzieś dodać nową "pozycję dla modułu" niestety nie mam pojęcia jak to zrobić.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

pozdrawiam

Maks
30-07-2012, 09:48
To gdzie moduł możesz ustawić sprawdzisz na stronie domowej / pliku pomocy templatki którą pobrałeś. Nie każdy moduł można ustawić np. na całej szerokości strony. Aby stworzyć nową pozycję dla modułu musiał byś edytować szablon a to już wyższa szkoła jazdy.

bogdanbojarski
30-07-2012, 10:58
Bardziej prosto. W modułach dodajesz moduł wpisując dowolną nazwę, nie musi być a pozycja w pliku xml ani w szablonie, jeślu umieszczasz ją w artykule. (W tym miejscu, gdzie dodajesz pozycje modułu wpisujesz sobie ręcznie nie z listy). Potem w artykule {loadposition nazwa_pozycji}. Zasadniczo, jeśli nie ma specyficznego formatowania modułu, to powinna ci się rozszerzyć na całą stronę. Jeśli nie to już musisz pogrzebać w css.

jendranez
30-07-2012, 11:31
Jeśli chodzi o pozycję modułu to mam do wyboru kilka opcji (jak na obrazku):

5685

To może spróbuję zrobić to w inny sposób. Jeśli postawię sam artykuł (bez modułu wewnątrz) to mam problem z formatowaniem czcionek etc. Od góry jest narzucony szablon. Jest możliwość ignorowania CSS'a w jakiś sposób? Żeby wyświetlane na stronie wszystko było tak jak w edytorze html (który wyświetla to co w kodzie, a nie to co w szablonie).

Żeby bardziej wytłumaczyć o co mi chodzi przykład: w edytorze html z joomli robię czcionkę z kolorem czerwonym, a w artykule (na stronie) pozostaje ona niezmiennie czarna.

pozdrawiam