PDA

Zobacz pełną wersję : Lista tematów artykułu



MarkCrane
29-07-2012, 08:19
Witam, moje pytanie jest może banalne, ale nie znalazłem nigdzie sposobu na umieszczanie spisu treści artykułu z możliwością „przewinięcia” do danego wątku po kliknięciu na interesujący mnie temat właśnie ze spisu treści. Page Break tworzy listę, ale „ukrywa” treść artykułu. Widoczna jest tylko lista. Podpowiedzi mile widziane. Dodam, że korzystam z JCE jako edytora treści. Całkiem przyzwoity.

seba.adm
29-07-2012, 11:42
Witam.

Sprawdź ten dodatek: "Easy-Content (http://extensions.joomla.org/extensions/news-display/article-elements/articles-toc/16282)". Dodatek należy oczywiście opublikować, a najprostszym sposobem na wdrożenie jest wybranie w ustawieniach na podstawie jakiego znacznika będziesz tworzył spis treści (opcja: Choose a HTML tag). Przykładowo wybierając opcję Headers h1-h6 w artykule wszystkie nagłówki objęte tymi znacznikami będą tworzyły spis treści danego artykułu. Dodatkowo korzystając z dokumentacji, możesz za pomocą stylu CSS dostosować dodatek do Twojego szablonu.

Ewentualnie przejrzyj inne rozszerzenia z tej kategorii JED - Articles TOC (http://extensions.joomla.org/extensions/news-display/article-elements/articles-toc).

MarkCrane
29-07-2012, 22:23
Wielkie dzięki za naprowadzenie. Dodatek działa. Przejrzałem inne, ale ten, który podałeś jest chyba najlepszy. Niestety ale ma jedną wadę - „nie widzi” znaczników „h” poza granicą „czytaj dalej” jeśli nie jesteś zalogowany. A na tym mi najbardziej zależy. Jeśli znasz jakiś sposób aby to ominąć, moja wdzięczność nie znajdzie granic.

seba.adm
29-07-2012, 22:37
Spróbuj może zadziała z innym znacznikiem. I zobacz jeszcze ten dodatek: Article Auto Toc (http://extensions.joomla.org/extensions/news-display/article-elements/articles-toc/11573).

MarkCrane
01-08-2012, 19:11
I zobacz jeszcze ten dodatek: Article Auto Toc.
Dzięki za podpowiedź, niestety ale oba dodatki mają tę samą „zaletę” - nie widzą pełnej listy tematów. Ale Auto Toc jest chyba lepszy. Pozwala na umieszczenie listy również po prawej stronie z przyległym tekstem po lewej. Dla mnie O.K.
W sprawie „podglądu” pełnej listy muszę chyba napisać do twórcy dodatku.

MarkCrane
07-08-2012, 17:25
Trochę „odświeżam” temat. Napisałem do obu twórców dodadtków, ale bez specjalnego odzewu. Rozumiem, to nie ich problem. Moje pytanie jest skierowne do programistów. Mianowicie dodatek „logintoreadmore” pozwala na „podgląd” całego artykułu dla robotów wyszukiwarek. Tu kawałek kodu odpowiedzialnego za to:

function isbot($search_bots){ // Check search engine bot
$useragent = strtolower($_SERVER['HTTP_USER_AGENT']);
if(empty($search_bots)){
$search_bots = "googlebot,yahoo,msnbot,slurp,webcrawler,zyborg,sco oter,stackrambler,aport,lycos,webalta,ia_archiver, fast";
}
$search_bots = explode(',', $search_bots);
foreach($search_bots as $bot){
if (strpos($useragent, $bot) !== false){
return true;
}
return false;
}
Skoro można ustawić „otwartą bramkę” dla robotów, to jak pozwolić innemu pluginowi na to samo, żeby inny plugin „widział” cały tekst? W moim przypadku jest to „autotoc”.
Dzięki za jakieś propozycje.

MarkCrane
16-08-2012, 13:12
Jeśli ktoś jest zainteresowany, problem został rozwiązany przez autora pluginu AutoToc. Wszystko działa poprawnie.