PDA

Zobacz pełną wersję : Jeszcze jeden problem w instalacji Joomla



1dxalpen
05-01-2007, 17:02
Mam jeszcze jeden problem w instalacji joomla.

Podczas przenoszenia plików na serwer miałem utworzyć plik configuration.php z pliku configuration.php-dist

no i tak zrobiłem, tylko gdy wrzucam swoją stronę w celu instalacji pojawia mi się monit:

Warning: require_once (/path/to/joomla/install/includes/version.php) [funcion.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /usr/local/v/kbwch.pl/home/zgora/public_html/includes/joomla.php on line 71

Fatal error: require_once() [funcion.require]: Failed opening required '/path/to/joomla/install/includes/version.php' (include_path='.:/usr/local/share/pear') in usr/local/v/kbwch.pl/home/zgora/public_html/includes/joomla.php on line 71



za pomoc będę wdzięczny

tomv
05-01-2007, 17:35
Może w skrócie opisze przebieg instalacji Joomla. Rozpakowujesz plik z wersja instalacyjna joomli, kopiujesz zawartosc powstalego katalogu na serwer do /public_html (nie tworzysz pliku configuration.php). Nastepnie wpisujesz adres swojej strony w przegladarce. Otworzylo ci sie okno z instalacja joomli. Gdzie napis jest na czerwono np. unwritable to musisz zrobic tak aby byl na zielono czyli: writable. Jak to zrobić? Musisz zmienic atrybuty. Powodzenia

1dxalpen
06-01-2007, 09:54
Dzięki za szybką odpowiedź,

będę szedł tym torem,
jednakże kiedy tak instalowałem, mogłem zmienić wskaźniki z czerwonego na zielony, tylko configuration.php jest czerwone ponieważ nie tworzy mi się ani nie pokazuje taki plik na serwerze.

Po za tym, mam na czerwono również zaznaczone ustawienie short_open_tag - jest na ON, czyli według informacji joomla nie będzie mogła odczytywać skryptów. Ktoś powiedział mi, że nie jest to ważne i ma się tym nie przejmować.

Następny proces - nie wyświetla mi się tekst regulaminu, ale mogę go zaakceptować i przejść dalej.

Następnie wpisuję hasła do MySQL - (chyba sam muszę je wszystkie wymyślić, bo nie wiem czy są jakieś sensowne wskazówki do tego procesu), i cokolwiek wpisuję - pojawia mi się napis - niewłaściwe hasło, niewłaściwy login.

Ot - czekam i bardzo proszę o pomocną dłoń co dalej.