PDA

Zobacz pełną wersję : Prblem z komponentem do generowaniamapy strony.



bankesta
05-01-2007, 18:16
Witam :) zainstalowałem u siebie komponent do generowania mapy serwisu da google, oraz tworzący przyjazne url`e dla wyszukiwarek (com_gsg_2.0.5_PL) mam jednak mały problem z konfiguracja, gsyz mam tam podać położenie mapy serwisu, plik gsitemap.xml jest u mnie w katalogu głównym, lecz przy próbie zatwierdzenia wyświetla mi się komunikat:


Folder /HOME/BSTO/PUBLIC_HTML/STRONA-NET/GSITEMAP.XML w katalogu root nie istnieje i w żaden sposób nie wiem jak prawidłowo wpisac nazwe. Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

stone
06-01-2007, 23:32
a wielkość znaków się zgadza?

bankesta
07-01-2007, 19:58
Możliwe ,że cały problem tkwi w wielkości liter, ale na ftpie ściezki mam małymi literami,

Folder /HOME/BSTO/PUBLIC_HTML/STRONA-NET/GSITEMAP.XML w katalogu root nie istnieje o który dokladnie folder chodzi??? bo przecież plik gsitemap.xml jest w katalogu głównym.

stone
07-01-2007, 23:05
mam teraz watpliwości czy aby na pewno chodzi o wielkośc liter:) A jaszcze napisz co masz w pliku configuration.php jako absolute path

bankesta
08-01-2007, 16:40
mam teraz watpliwości czy aby na pewno chodzi o wielkośc liter:) A jaszcze napisz co masz w pliku configuration.php jako absolute path
a to :)
$mosConfig_absolute_path = '/home/bsto/public_html/babimost-net';

stone
08-01-2007, 20:37
No to ta ścieżka nie zgadza się z tym co jest w błędzie

bankesta
09-01-2007, 15:11
stone zapewnioam cie ze jest taka sama :)
Folder /HOME/BSTO/PUBLIC_HTML/BABIMOST-NET/GSITEMAP.XML w katalogu root nie istnieje <--- tam podałem "strona-net" a ma byc babimost aw pliku configuracyjnym mam $mosConfig_absolute_path = '/home/bsto/public_html/babimost-net'; na moje jest to to samo, tylko że tu małymi a tu duzymi :) a jak w configu zmienie na wielkie to wywala błąd na stronie.

stone
09-01-2007, 20:55
fakt, patrzyłem na forum oficjalnym ale tam tez, poza tym ze ten blad wystepuje, nic nie ma. Jedeny temat tu znalazłem gdzie cos jest http://forum.joomla.org/index.php/topic,16687.0.html

bankesta
11-01-2007, 20:26
Dzieki, sprawdze co tam jest napisane.