PDA

Zobacz pełną wersję : Dodanie wyboru języka do konkretnego miejsca na szablonie



wolbii
02-08-2012, 18:57
Witam Panowie serdecznie, kończę już moją stronę internetową i na sam koniec spotkał mnie jeden problem mianowicie, mam problem z dodaniem odnośników w konkretnym miejscu. Może byłby ktoś w stanie mi pomóc? Bardzo by mi na tym zależało, a wiem że jest to kwestia kilku linijek, będę bardzo wdzięczny.

Jeśli chodzi o dane strony o to link : www.firelli.pl
Tutaj na obrazku jest pokazane w którym miejscu mają być odnośniki, chodzi o wybór Polski/English w prawym górnym rogu, niestety standardowe pozycję szablonu tego miejsca nie mają dodanego:
5696

marian_mk
02-08-2012, 19:05
w pliku index.php szablonu po
<div class="art-nav-inner">wstaw np.

<div class="language">
<jdoc:include type="modules" name="language" />
</div>

natomiast w arkuszu template.css określ doswidczalnie położenie modułu


.language {position:absolute; top:10px; right:10px; }

wolbii
02-08-2012, 19:19
Dziękuje bardzo za to tylko mam jedną małą prośbę, chodzi mi co mam napisać zamiast

<jdoc:include type="modules" name="language" /> żeby móc dodać konkretni linki, może tu być dodany zwykły kod html? Bo to nie będzie działało poprzez moduł języków w joomli lecz poprzez zwykłe przekierowanie na inną domenę.

marian_mk
02-08-2012, 19:21
<jdoc:include type="modules" name="language" /> - to jest zdefiniowanie pozycji dla modułu , w tym przypadku nazwa pozycji brzmi "language" - w to miejsce (zamiast tego) mozna wpisać wszysko w kodzie html lub php

wolbii
02-08-2012, 20:12
Czyli to ma być w ten sposób <div class="language">
<jdoc:include type="modules" name="
<a href="www.firelli.pl">polski</a>" />
</div> ?

wolbii
02-08-2012, 21:30
Jest ktoś w stanie pomóc jak po prostu dodać odnośnik, bardzo bym o to prosił.

jepek
02-08-2012, 21:37
Powiedz tylko czy to ma być przełącznik języka w joomli czy po prostu dwa linki do różnych stron?

wolbii
02-08-2012, 22:16
2 linki.

jepek
02-08-2012, 22:32
Możesz to zrobić na 2 sposoby.

1. Łatwiejszy - w pliku index.php. W divie o klasie art-logo:

<div style="float: right;"><a href="#">link</a><a href="#">link 2</a></div>

2. Lub w tym samym miejscu dodajesz

<div class="jezyki"><jdoc:include type="modules" name="jezyki" /></div>

w pliku css:

.jezyki { float: right; }

Dzięki temu możesz teraz dodać moduł z zawartością html w miejscu o pozycji jezyki

Jeśli znasz podstawy html i css to wszystko wyjaśni Ci ten artykuł: http://robertmatuszewski.pl/blog/joomla/tworzenie-szablonow-joomla-1-7-cz-1/

wolbii
02-08-2012, 23:01
Jeśli chodzi o 2 sposób to nie widzię pozycji jezyki w admince niestety ; /

- - - Updated - - -

Natomiast 1 sposób działa bardzo fajnie ;) Dziękuje !

- - - Updated - - -

Ze sposobem 2 jest niestety problem bo niestety nie działają linki.. nie wiem czemu ; /

jepek
02-08-2012, 23:10
W folderze z szablonem ( tam gdzie index.php ) masz też plik templateDetails.xml musisz tam dodać nową pozycję aby była ona widoczna w panelu admina przy dodawaniu admina. Między tagami <positions></positions> musisz dodać <position>jezyki</position> Wtedy będzie widoczne. Opisane masz to w linku wyżej.

wolbii
02-08-2012, 23:20
Zrobiłem śmieszny błąd bo wcześniej już dodałem pozycję do template details lecz nie wysłałem pliczku na ftp ;D Lecz nie wiem czemu jest problem bo odnośnik nie działa zarówno w sposobie 1 jak i 2 ; / I tak się zastanawiam dlaczego ; o

jepek
02-08-2012, 23:38
Linia 384 template.css div.art-header usuń z-index: -5