PDA

Zobacz pełną wersję : Phoca gallery - wiele zdjęć na raz



grupa21
03-08-2012, 20:47
Witam wszystkich,

Mam problem...pytanie brzmi czy można w Phoca Gallery dodać wiele zdjęć jednocześnie w tym samym czasie, żeby nie dodawać każdego zdjęcia po kolei ?

Jeśli tak można to proszę o wskazówki, a jeśli nie to może przez inny program to można zrobić ?

Pozdrawiam serdecznie,

Czekam na odp ! :)

palyga007
04-08-2012, 00:39
Można przecież jest do tego specjalny przycisk nawet, który wygląda jak kilka zielonych groszków z + po środku.

grupa21
04-08-2012, 13:22
Tylko problem w tym, że chciałbym dodać np 100 zdjęć za jednym kliknięciem ;) a nie żeby klikać 100 razy ;) jest to możliwe ?

rkonik
04-08-2012, 13:50
Tak można po pierwsze dokumentacja Phoci się kłania.
Krótko mówiąc najnowsza Phoca udostępnia taką możliwość. Napewno musisz mieć zainstalowany taki dodatek jak flash lub Java i oczywiście włączyć je w ustawieniach Phoca i wszystko będzie śmigać. Zaznaczasz sobie tyle ile chcesz zdjęć i wrzucasz

grupa21
06-08-2012, 22:41
Problem się nadal nie rozwiązał. Nie mogę dodać ani razem zaznaczonych zdjęć ani spakowanego pliku. Macie jakiś pomysł jak wrzucić 100 Mb zdjęć na raz ? Może coś innego niż Phoca Gallery ? POMOCY !

rkonik
09-08-2012, 13:45
Zacznijmy od tego jaką wersję masz Joomli i phoci??

palyga007
09-08-2012, 14:15
@rkornik w przypadku 1.5 i 2.5 to nie ma znaczenia panel wyglada tak samo.

@grupa21 jak można nie dostrzegać tak widocznego przycisku
5714

No chyba, że masz problemy z obsługą phoca ew Joomla! ale to już inna para kaloszy.

rkonik
09-08-2012, 17:44
@palyga007 są lekkie różnice a jeżeli chodzi o kolejne wersji Phoci też się zmieniała.
Dlatego pytam to nie przeszkadza.

7a73vva
31-08-2012, 14:49
Wgraj przez ftp, do 1 folderu a później w galerii dodaj ten folder ze zdjęciami, ja to tak robię :)

bosopopiasq
22-09-2012, 09:23
Wysyłasz folder z obrazkami do images/phocagallery/
w PA Phoca
Klikasz Obrazy
Klikasz Dodaj wiele
wybierasz kategorię
Zaznaczasz folder uprzednio wysłany przez ftp
Klikasz Zapisz i proces przeprowadzi wszystko sam

Innej opcji na wgranie Wiele na raz Niema!

marlaa
08-10-2012, 20:39
Witam Chciałabym podłączyć się do pytania o wiele zdjęć na raz. Wiem jak to zrobić klikając ikonę" wiele na raz" i mam juz nazwany folder w grafikach, włączam przesyłanie przez javę i pomimo, że mam zainstalowaną w komputerze javę, w joomli pisze mi użyj javy 1.5 lub wyższej. Gdzie w ustawieniach phoca włączyć aktualizację? Do września chodziło wszystko i mogłam wrzucać wiele zdjęć na raz, a teraz nie mogę. Podpowie ktoś?

Zniniak
08-10-2012, 21:42
Witam
Może problem leży w formacie spakowanego pliku. Może czyta .zip a nie .rar

marlaa
08-10-2012, 22:10
Patrzę teraz na ustawienia w phoca. Mam wersję 2.6.2 i w ustawieniach jest, że ja mogę sama pobierać aktualizacje, a nie samoistnie. Sprawdziłam nowe aktualizacje i jest, że mogę pobrać w phoca aktualną wersję. Aktualne wersje to 2.8.1 i 3.2.1
Jeśli dam aktualizację, to nie zaszkodzi to działającej stronie w joomla? Jestem żółtodziobem, który miał tylko wstawiać artykuły. Boję się, żebym nie popsuła czegoś.

- - - Updated - - -

Jak chcę wrzucić zdjęcia to pisze komunikat "Java 1.5 or higher plugin required". skąd wziąć wtyczkę java 1.5 lub wyższą i jak zrobić, żeby widziało ją foca. help please!!!!!!!!

marlaa
10-10-2012, 00:31
Czy to możliwe, że w komputerze brak mi jakiejś wtyczki javy aktualnej? Jak zaktualizować wtyczki?
Proszę o pomoc.

marlaa
10-10-2012, 22:22
Już jestem wesoła, bo rozwiązałam swój problem.
Szkoda tylko, że nikt nie umiał mi podpowiedzieć co zrobić.

Otóż java na komputerze, pomimo, ze niedawno zainstalowana nowa wersja, jakoś źle działała.
Weszłam na stronę javy, sprawdziłam stan javy na moim komputerze i okazało się, że coś jest nie tak. Odinstalowałam więc całość, zainstalowałam od nowa, sprawdziłam ponownie, otrzymałam raport, że wszystko działa jak trzeba. Na stronie wszystko działa pięknie, nadal mogę wrzucać wiele zdjęć na raz, używając javy.
Dziękuję za uwagę :lol: