PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z ustawieniem marginesów w kolumnach



chapeicu
04-08-2012, 14:15
Witam.

Mam następujący problem, mianowicie, w lewej kolumnie zawarty jest zbiór linków (łączy do konkretnych artykułów) jednak z lewej strony nachodzą mi one na ramkę modułu w której się znajdują. Udało mi się przesunąć je w prawą stronę, i wszystko byłoby dobrze, jednakże jeśli link ie mieści się w jednej lini i przechodzi do następnej to ta kolejna linia rozpoczyna się po staremu czyli bez żadnego odstępu od ramki z lewej strony. Z prawej strony natomiast umieściłem moduł, w którym pokazuje mi liczbę osób na stronie. Wszystko ładnie spasowane poza tym samym problemem, że test zaczyna się na ramce z lewej strony.
Starałem się dojść do tego łopatologicznie zmieniając poszczególne dane i obserwowałem co się zmienia jednakże w tej kwestii nie znalazłem odpowiedzi. Nie jestem specjalistą w joomli jednakże wszystko udało mi się dostosować i pozmeiniać poza tym. Bardzo proszę o pomóc osoby, które są bardziej rozgarnięte w tym temacie ode mnie. Podejrzewam że to jakaś blachostka jednakże sporo czasu już tego szukam bezsilnie.

Poniżej wkleiłem zawartość template.css dotyczącą obu kolumn. Jeżeli szukam w złym miejscu rozwiązania również będę wdzieczny za radę. Pozdrawiam!!

kod zbędny - jest link //a_m

KYCu
04-08-2012, 14:34
Witaj,

sam CSS nic nie pomoże, podaj link do strony.

chapeicu
04-08-2012, 14:42
Poniżej podaje odnośnik bezpśrednio do podstrony na której widać mankamenty z którymi sobie nie umiem poradzić.. :/

http://ziegert.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=15:bak&catid=4:oferta&Itemid=4

Z góry dziękuję za pomoc.

a_m
04-08-2012, 21:20
zmień sobie wpis w template.css
masz:

#leftcol a:link, #leftcol a:visited {
text-decoration: none;
margin: 0px 15px 0px;
padding: 0px 0px 0px;
width:210px;
}


zrób:


#leftcol a:link, #leftcol a:visited {
text-decoration: none;
margin: 5px 15px;
padding:0;
display:block;
}

chapeicu
04-08-2012, 22:48
DZIĘKUJĘ CI BARDZO a_m !!!!

Doskonała rada i bezbłędna diagnoza, zadziałało! Zapewne sam bym do tego nie doszedł choćbym posiedział kolejne kilka dni. Teraz jest idelanie tak jak chciałem. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Spokojnej nocy.

P.S. Temat można zamknąć.