PDA

Zobacz pełną wersję : Przenoszenie strony/kopia zapasowa



Mimizu
06-01-2007, 02:45
Witam
Swoją stronę tworzyłem na serwerze lokalnym, na dysku, teraz potrzebuję ją przenieść na serwer w sieci. Prawdę powiedziawszy nie bardzo wiem jak to zrobić. Rozumiem, że będe potrzebował plików strony oraz bazy SQL, ale jak to ze sobą połączyć... nie mam pojęcia. Będę bardzo wdzięczny za łopatologiczne, krok po kroku, wyjaśnienia. Chciałbym się również dowiedziec, czy w odwrotny sposób (z serwera na dysk) bedę mógł robić kopie zapasowe strony?
Z góry dzięki.

sogo
06-01-2007, 10:33
a więc tak łopatologicznie, użyj szukajki forumowej, wejdź na http://pomoc.joomla.pl/pomoc/ , użyj własnego intelektu a wszystko pojmiesz :) :p :D , wszystko już wielokrotnie było opisywane.
pozdr.

Mimizu
07-01-2007, 16:51
Dobra, trochę się dowiedziałem, ale czego nie znalazłem, to wskazówek na temat edycji pliku konfiguracyjnego. Mam na serwerze pliki strony, mam zaimportowaną bazę danych i mam plik konfiguracyjny wyciągnięty z "czystej" joomli, która wcześniej była zainstalowana na serwerze. Co teraz należałoby zrobić z tymi plikami, by działało? W serwisie pomocy podobno jest opis configuration.php, ale nie znalazłem go. Będę wdzięczny za porady.

canonier
19-01-2007, 23:36
Dobra, trochę się dowiedziałem, ale czego nie znalazłem, to wskazówek na temat edycji pliku konfiguracyjnego. Mam na serwerze pliki strony, mam zaimportowaną bazę danych i mam plik konfiguracyjny wyciągnięty z "czystej" joomli, która wcześniej była zainstalowana na serwerze. Co teraz należałoby zrobić z tymi plikami, by działało? W serwisie pomocy podobno jest opis configuration.php, ale nie znalazłem go. Będę wdzięczny za porady.

Plik konfiguracyjny czyli configuration.php masz w głównym katalogu gdzie jest zainstalowana Joomla. Ten plik w wersji przed instalacją nie ma żadnych wpisów, więc edytować możesz jedynie po instalacji Joomli.
Zawiera on kilka istotnych wpisów jak:
nazwa bazy danych oraz hasło do niej,
absolutna ścieżka do joomli
ścieżka do cache
link do strony
itp, cześć można zmienić z panelu administratora, a część jedynie edytując ten plik.
Wygląda to miejwięcej tak:
$mosConfig_absolute_path = '/home/stara/public_html/';
zmieniasz na:
$mosConfig_absolute_path = '/home/zmiana_sciezki/public_html/';


A te jaważniejsze wpisy to:
$mosConfig_db = 'nazwabazy_joomla';
$mosConfig_password = 'haslo_do_bazy';
itd.