PDA

Zobacz pełną wersję : komunikat Malformed header from CGI script: zend_mm_heap corrupted



Jarekkal
07-08-2012, 01:19
Witam

Joomla 2.5.6

W czasie poruszania się po stronce za pomocą menu czasem nie wyświetla sie wybrana strona tylko komunikat "Malformed header from CGI script: zend_mm_heap corrupted". Zupełnie nie wiem o co chodzi. Kilka przeładowań/odświeżeń strony powoduje, ze ładuje się prawidłowo. Może ktos z Was może miał podobną sytuację i mógłby mi pomóc...?

Wyczytałem, że niektórzy mieli taką sytuację po zalogowaniu się do strony, ale u mnie to nie ma znaczenia.

Będę wdzięczny za pomoc.

Jarekkal
13-08-2012, 17:15
Ponawiam swoje pytanie. Czy ktoś wie coś na temat tego komunikatu: Malformed header from CGI script: zend_mm_heap corrupted? Gdzie szukać rozwiązania?
Bardzo proszę o pomoc...

Karol99
13-08-2012, 21:40
"Malformed header from CGI script: zend_mm_heap corrupted"

To nie jest komunikat joomla!, tylko interpretera php serwera.

Jeśli masz jakieś nietypowe dodatki do j! - wyłącz i zobacz co to da. Jeśli nie masz, to sugeruję zastanowić się nad zmianą hostingu - albo podjąć dyskusję z helpdeskiem

Jarekkal
14-08-2012, 12:28
Wyłączałem już wszystkie dodatki i nic to nie dało. Mam rozbudowane menu i wygląda na to, że przez to, bo jak usuwam połowę to problem nie jest już taki częsty.
Od home.pl otrzymałem taką odpowiedź:


Uprzejmie informujemy, że wskazany przez Państwa błąd, jest błędem PHP, który nie został na chwilę obecną rozwiązany przez twórców interpretera tego języka. Informacje na ten temat znajdą Państwo pod adresem https://bugs.php.net/bug.php?id=40479 . W niektórych sytuacjach występowanie błędu znika po dodaniu do pliku php.ini następujących wpisów:

report_memleaks = Off
report_zend_debug = 0
output_buffering=4096

W jaki sposób dodać te wpisy? Gdzie jest ten plik php.ini?




sugeruję zastanowić się nad zmianą hostingu
Mogę prosić o propozycje serwera? Wiem, ze na różnych forach jest tego wiele, ale może ktoś tutaj coś aktualnego poleci...

Karol99
14-08-2012, 13:11
Standardowa odpowiedź helpdesku home.pl, widziałem taką samą udzielona użytkownikowi drupala z tym samym problemem. Choć do tej pory na naszym forum chyba nikt takiego kłopotu na home chyba nie miał.


W jaki sposób dodać te wpisy? Gdzie jest ten plik php.ini?

Dokładne info w odniesieniu do home pl masz tutaj (http://pomoc.home.pl/faq/215)

Co do hostingu - ludzie mają różne opinie, ale poczytaj na naszym forum gdzie były kłopoty, a jakie serwery chwalono.

Praktycznie na każdym hostingu masz tydzień lub dwa okresu testowego - w sam raz, żeby zainstalować stronę i ja przetestować. Użyj Akeeba Backup i po pól godzinie masz kopię swojej strony na nowym serwerze...

Jarekkal
14-08-2012, 13:28
Karol99 - dziękuję za odpowiedź.

Plik php.ini można znaleźc w ten sposób:
Logujemy sie na zaplecze Joomla 2.5 i wchodzimy w zakładki: Witryna --> Informacje o systemie --> Informacje o PHP --> tutaj należy odszukać "Loaded Configuration File" i obok będzie ścieżka, która wskaże położenie pliku php.ini.

Niestety u mnie wskazuje ścieżkę, której nie mam na serwerze... i nadal nie wiem gdzie on jest...

Karol99
14-08-2012, 13:48
Tak jak piszą w podanym linku - wrzuć php.ini do katalogu, do którego kieruje domena (czyli pewnie tam gdzie masz j! - chyba, że masz adres domena.pl/joomla/, wtedy piętro nad j!)

Jarekkal
14-08-2012, 14:38
wrzucam php.ini i próbuję też php5.ini (w nich oczywiście te linijki) ale nic się nie dzieje... więc albo ja coś źle robię, albo o d... sobie rozbić to rozwiązanie...

Chciałbym wiedziec jak dokladnie w środku ma wyglądac ten php.ini - czy wystarczy wpisać tylko te 3 linijki, czy trzeba cos jeszcze tam dodać - żeby mieć pewność, nie robię tego źle...

Jarekkal
14-08-2012, 16:14
Ok. Już sobie poradziłem. W home.pl powiedzieli, że wystarczy wkleić te 3 linijki kodu. Niestety, jak już wcześniej wspomniałem, nic to nie zmienia.