PDA

Zobacz pełną wersję : Dlaczego ludzie pokochali Facebooka?



czarnafarba
07-08-2012, 04:06
Skoro Off-Topic o co komu w duszy gra to jest to idealne miejsce by coś napisać od siebie. Tak myślałem ostatnio i mnie naszło by o tym powiedzieć.



Nie ma wątpliwości, że Facebook góruje. Wszędzie go pełno. Doszło do tego, że znane firmy podają adresy nie stron internetowych a adresy swojego Faceboku. Co więcej, to właśnie tam najpierw pojawiają się newsy. Aktualizacje, które dopiero potem widać na oficjalnych stronach. Niektóre firmy całkowicie postawiły na FB i tam pootwierały swoje "oficjalne strony". To nie ulega wątpliwości, tak jest. Każdy wie.


A wiecie czemu się tak stało?

Mianowicie temu bo ktoś mądry wpadł na sposób by zrobić bardzo przyjazny w użyciu system publikowania treści. Można robić sobie galerie, organizować wydarzenia, publikować nowe informacje na tablicy i zrzeszać użytkowników. Dało się, prawda?

W odróżnieniu od wszystkich innych stron internetowych, którymi nie sposób zarządzać jeśli nie jest się wykwalifikowanym webmasterem. To ja mówię - nie dziwota! Ludzie wolą coś napisać na facebooku niż babrać się w tworzenie własnej strony.
A wszystkie "przyjazne systemy" wcale nie są przyjazne. I stąd wszyscy wolą fejsa.
Zupełnie tak jakby nikt nie mógł stworzyć naprawde prostego systemu. Ktoś mądrzejszy i obdarzony większą wyobraźnią to zrobił i proszę - odniósł sukces. I nie mówię o kasie jaką na tym zarobił ale o liczbie użytkowników i firm jakie przyciągnął.
Morał? - da się. Da się stworzyć coś przyjaznego dla człowieka.

Taką ciekawostkę chciałem tylko tutaj napisać. Zgodzicie się ze mną?

Bazyl
07-08-2012, 09:44
Zamiast duzo pisać - dużo czytaj!

Na www.wiki.joomla.pl masz opisane prawie wszystko.
Pobierasz www.jamp.joomla.pl, instalujesz Joomla 2.5.6 z przykładowymi danymi i... testujesz.

Przed zadaniem pytania uzywaj szukajki na forum, wiki, Google...