PDA

Zobacz pełną wersję : Brak możliwości zalogowania do panelu admina



tymex
07-08-2012, 12:03
Witam;
Przeorałem już wiele wątków odnośnie mojego problemu, ale niestety dalej bez efektu :( Strona postawiona na joomla 1.5.26 pięknie działała, aż tu pewnego dnia nie można zalogować się do panelu admina. Tylko jedno konto super administratora, przed wystąpieniem problemu nie instalowane żadne dodatki. Próbowałem RatujAdmina.php, zmian hasła w bazie i nie pomaga. Strona logowania po prostu się przeładowuje, bez żadnego komunikatu.
Po reinstalacji czystej joomli na serwerze również nie można się zalogować. Podczas instalacji wszystko w porządku, wygląda że ustawienia serwera są dobre. Ale pewnie w tych ustawieniach musi być jakiś problem, z tym że nie mam pojęcia w którym miejscu :(

ekumi
07-08-2012, 12:55
może na serwerze obsługują już nową wersję php?

tymex
07-08-2012, 13:05
Jest 5.2.17

ekumi
07-08-2012, 15:01
Sugeruję, by zainstalować na tym serwerze aktualną wersje Joomla! i sprawdzić, czy problem nadal będzie występował.

tymex
07-08-2012, 22:01
Zainstalowałem na szybko wersję 2.5.6 i wszystko gra, mogę się zalogować. Ale dlaczego w 1.5.26 to nie działa, nie widzi mi się za bardzo przerabiania wszystkiego do najnowszej wersji.

tymex
07-08-2012, 22:43
"Problemem może być ścieżka logowania i fakt wykrzystywania SSL przy połączeniu - błędne ustawienia skryptu a nie serwera" - tak odpowiedzieli administratorzy. Na 2.5.6 działa, a na 1.5.26 już nie :(

ekumi
08-08-2012, 09:23
Po reinstalacji czystej joomli na serwerze również nie można się zalogować.
Z tego, co piszesz wynika, że na serwerze zaszła jakaś zmiana, która spowodowała, że Twoja strona w J!1.5.6 zaczęła mieć kłopoty. Moim zdaniem masz 2 rozwiązania:
1. skontaktować się z administratorem serwera i z nim skonsultować przyczynę problemu

Zainstalowałem na szybko wersję 2.5.6 i wszystko gra, mogę się zalogować.
2. postawić stronę na aktualnej wersji Joomla!, która nie ma problemów z serwerem.

tymex
08-08-2012, 10:12
Rozwiązałem problem :)
1. var $force_ssl = '0' - zmiana na wartość 1
2.Ale i tak nie chciało chodzić. Dopiero zmiana kodowania pliku configuration.php na ANSI pomogło i zadziałało. Póżniej zmieniłem na utf-8 jak było od zawsze i dalej działa.