PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z komunikatem joomla



krzychu-1000
07-08-2012, 19:25
Witam serdecznie
Otóż pewnego dnia zauważyłem, że jesli zacznę wchodzić na podstrony mojej strony wykonanej w joomla 1.5 otrzymuje w czerwonej ramce komunukat joomli:
XML Parsing Error at 2:14. Error 41: Attribute without value
Jak mam sobie z tym poradzić ? dodam, że komunikat nie pokazuje się notorycznie tylko co jakis czas jak wchodze na różne podstrony mojej strony głównej.
I jeszcze drugie pytanie czy wyłączenie wyswietlania błędów joomli znajde w konfiguracji globalnej w panelu administratora czy muszę edytować plik configuration.php i zmienić wpis z var $error_reporting = '-1'; na var $error_reporting = '0'; ??? bardzo proszę o pomoc z góry wszystkim zainteresowanym moim tematem dziękuje.

zwiastun
07-08-2012, 20:02
1. pytanie: brakuje wartości w konfiguracji czegoś, ale to musisz zbadać, co się na stronie wyświetla/ma wyświetlać
2 pytanie: Masz w konfiguracji, ale... stosuj się do regulaminu forum.

krzychu-1000
07-08-2012, 21:23
dziękuje za szybka odpowiedź
Co do odpowiedzi na pytanie pierwsze co dokładnie miałeś na myśli ? Wszystko wyświetla się na stronie prawidłowo a nie wiem czy to zbieg okoliczności czy co ale zauważyłem, że ten błąd zaczął pojawiać się dziś po drobnej modyfikacji paru artykułów ale nie sądzę żeby to przez to ?
Co do pytania drugiego to sorki za zaśmiecanie forum - znalazłem opcje wyłączenia błędów w konfiguracji globalnej zakładka serwer. Lecz po wyłączeniu tego ten komunikat nadal się pojawiał. Czy zatem jest jakiś inny sposób aby wyłączyć go całkowicie ? Bo w sumie wszystko działa na stronie prawidłowo.

krzychu-1000
08-08-2012, 19:29
Zacząłem wgryzać się w mój temat i doszedłem do tego, iż w pliku templateDetails aktualnej templatki jest problem. Otóż chcąc plik templateDetails otworzyć w internet explorerze otrzymuje taki komunikat:
Błąd systemowy: -2146697211. Błąd podczas przetwarzania zasobu 'http://dev.joomla.org/xml/1.5/template-install.dtd'.
Po usunięciu z pliku templateDetails linijki: <!DOCTYPE install PUBLIC "-//Joomla! 1.5//DTD template 1.0//EN""http://dev.joomla.org/xml/1.5/template-install.dtd"> i ponownym uruchomieniu pliku templateDetails komunikat o błędzie juz sie nie pokazał więc tak zmodyfikowany plik templateDetails podmieniłem na ftp-ie. Jednak to nic nie pomogło dalej otrzymuje komunikat: XML Parsing Error at 2:14. Error 41: Attribute without value. Dodam jeszcze że w skazywanym wierszu 41 znajduje się wpis <filename>images/f_area_bg.png</filename> Plik ten zaokragla narożniki na dole szablonu. Czy jest ktoś z forumowiczów kto jest mi w stanie pomóc. Dziękuje z góry