PDA

Zobacz pełną wersję : Jak dodać ID do paska adresu?



KreaQer
08-08-2012, 15:30
Witam, mam pewien problem, otóż chciałbym dodać do paska adresu ID który po załadowaniu strony przewija do danego ID. W tym przypadku pod menu górne

Przykład:
http://strona.pl/artykuł#topmenu

Ktoś wchodzi na stronę główną to strona jest załadowana normalnie, ale jeśli kliknie w jakiś link np. odnoszący się do artykułu to po załadowaniu ma przewinąć stronę pod menu. Potrzebuję takiego rozwiązania, ponieważ header jest dość duży i ciągłe przewijanie do treści zdaje się dość wkurzające.

Z góry dzięki,
pozdrawiam

KreaQer
09-08-2012, 13:55
Wie ktoś może jak to zrobić? Pilnie tego potrzebuje...

marian_mk
09-08-2012, 14:23
to sie nazywa kotwica lub jezeli ktoś woli anchor - wykorzystaj wstawianie kotwicy w edytorze , a efekt wstawienia kotwicy to: <a name="TwojaNazwaKotwicy"></a>

KreaQer
09-08-2012, 15:14
no tak kotwica Xd
Mam już wstawiona ta kotwice ale jak zrobić do niej odwołanie z menu?
Bo jeśli dodam na końcu aliasu menu#kotwica to po prostu zmieni na menu-kotwica

edit--------

Czy nawet co trzeba zrobić aby dodawało do każdego aliasu automatycznie.

marian_mk
09-08-2012, 16:08
Napisz do mnie na priv i podaj adres email to wysle Ci alternatywny szablon do menu , który potrafi zamienić Atrybut title w łączu na kotwice

marian_mk
10-08-2012, 09:32
W pliku index.php szablonu nad blokiem zawierajacym "content" wpisac kotwicę np:
<a name="kotwica"></a> .
Do katalogu html/mod_menu/ w katalogu szablonu przekopiowac pliki z modułu mod_menu: default_component.php , index.html (jeżeli nie ma takiego katalogu to go utworzyc)
Zmodyfikowac kod w pliku default_component.php z:
<a <?php echo $class; ?>href="<?php echo $item->flink; ?>" <?php echo $title; ?>><?php echo $linktype; ?></a>
na:
<a <?php echo $class; ?>href="<?php echo $item->flink.'#kotwica'; ?>" <?php echo $title; ?>><?php echo $linktype; ?></a>