PDA

Zobacz pełną wersję : Slider z FAQ w głównym module?



Trylinka
09-08-2012, 14:10
Mam moduł FAQ Slider.

I chcę go wyświetlić w module "content", czyli w miejscu gdzie zawsze wyświetlają się wszystkie artykuły.
Niestety nie umiem tego zrobić i nie wiem czy to jest możliwe w ogóle. Chcę wyświetlić napisane przeze mnie FAQ właśnie w tym miejscu gdzie wyświetla się każdy artykuł. Czy da się tak zrobić? Czy może jest to niemożliwe i zawsze musi być jakikolwiek artykuł na stronie a to moje FAQ Slider muszę umieścić w jakimś module (czyli zburzyć całe ułożone menu na jego podstronie)?

marian_mk
09-08-2012, 14:58
Wykorzystaj wbudowany dodatek o nazwie Artykuły - Wpinacz modułów i wpinaj moduł w artykule np.
{loadposition user1} lub
{loadmodule mod_faqslider}

Trylinka
09-08-2012, 15:24
To znaczy, jak zostało dodane to "{loadposition user1}" w miejsce adresu dokumentu to się moduł owszem pojawił. Trzeba było wpisać nazwę modułu zamiast "user1" co podałeś.

I teraz wygląda to tak, że moduł ze sldierem FAQ owszem jest tam gdzie trzeba. Ale poniżej niego widzę ten moduł artykułów z błędem otwarcia strony - a jego już powinno nie być. Więc działa na 50%.

Trylinka
09-08-2012, 16:30
Może mi ktoś w tym pomóc?

marian_mk
09-08-2012, 16:35
Oczywiscie, ze niekoniecznie user1 ( a skąd mam wiedziec w jakiej pozycji masz ten moduł) - przykłady podawały dwie metody 1. wywołanie pozycji modułu, 2. wywołanie modułu po jego nazwie-typie.

Dlaczego Ci sie otwiera artykuł z błędem to bez linku do strony trzeba zadzwonić do wrózki.

Trylinka
09-08-2012, 17:00
Widze ten Slider FAQ w miejscu pozycji artykułu i zamiast niego, ale poniżej puste menu na ten artykuł widnieje, grafika oblamówki.
Mam pole SLiderów FAQ i poniżej jego puste pole na artykuł.

Napisz mi jeszcze od początku jak się wykonuje takie operacje, tylko dokładniej.


Albo inaczej..... To nie musi się mieścić w tym menu. Może być na jego miejscu (jest taki row). Ale jak jest na jego miejscu to chciałbym aby nie było żadnego artykułu tutaj wyświetlonego. Nic. Żeby był sam moduł tylko. I tylko tyle.

Jak to zrobić?

marian_mk
09-08-2012, 17:11
Linki do strony - szanuj czas tych którzy chca Ci pomóc

Trylinka
09-08-2012, 17:20
L (http://bunch.laohost.net/czeste-pytania)ink do strony tu (http://bunch.laohost.net/czeste-pytania). Znasz ją :)
Piszę z innego konta bo mnie wylogowało i zapomniałem hasła.

marian_mk
09-08-2012, 17:33
ale poniżej puste menu na ten artykuł widnieje, grafika oblamówki.
Mam pole SLiderów FAQ i poniżej jego puste pole na artykuł.
Nie widze takich objawów na podanym linku do strony

Ale jak jest na jego miejscu to chciałbym aby nie było żadnego artykułu tutaj wyświetlonego. Nic. Żeby był sam moduł tylko. I tylko tyle.
Wystarczy nic nie umieszczać w artykule i nic nie bedzie

Trylinka
09-08-2012, 17:38
Nie widze takich objawów na podanym linku do strony
Troche sie już zmieniło bo usiłuje coś zrobić. Co nie zmienia faktu, że nie działa.

Wystarczy nic nie umieszczać w artykule i nic nie bedzie
Co ty mówisz?
http://forum.joomla.pl/attachment.php?attachmentid=5715


To co mam zrobić? Podałeś na początku jakąś tam połowiczną metodę. Umieściło mi się to FAQ w module gdzie zawsze bywa artykuł, ale puste pole bez artykułu stało obrzydliwie pod nim. Może ją by rozwinąć, udoskonalić?

Trylinka
09-08-2012, 19:33
Zainstalowałem nawet komponent "blank page", który rzekomo miał sprawiać to że żadna treść nie będzie się wyświetlała. Tymczasem po jego zainstalowaniu wyświetla się tło (ramka) artykułu. Żadnego artykułu nie ma, ale w jego miejscu widzę jednocentymetrową pustą rameczkę z artykułu.

Czyli w takim układzie nic nie działa. O co chodzi? To wina szablonu czy co jest grane bo ja już żywcem nie wiem...

Trylinka
09-08-2012, 21:10
Jakoś w tym momencie zadziałało. Zmieniło się pozycje Slidera FAQ w row'ach i wskoczyło.
I do tego "blank". Także sam nie wiem.
I choć teraz efekt jest taki jaki chciałem to już widzę, że to menu na artykuły (content) nie zniknie. Teraz mi pasuje bo Slider FAQ w nie wpadł. Ale jak będę chciał je całkowicie wyrzucić to się nie da i zawsze będzie wadzić.

I jeszcze to okno contentu (artykułów) co jest to ma zdefiniowane cień pod tekstem, tak ma być. Ale nie na podstronie "częste pytania".
Czy da się zrobić grzebiąc w kodzie strony by tylko z tej podstrony wywalić atrybut "shadow"?
Ja nie mogę znaleźć żadnego pliku podstron na serwerze.