PDA

Zobacz pełną wersję : Osobne menu dla różnych pozycji menu głównego albo lepszy pomysł



mix1981
10-08-2012, 09:05
Witam,
potrzebuję zrobić coś, co pozwalałoby mi na stworzenie osobnych, zarządzalnych menu dla odnośników z menu głównego.
Wiem że to skomplikowane ale mam na myśli coś takiego:
w menu głównym mam:
MG1 -> przegląd kategorii 1 i menu boczne MB1 w module
MG2 -> przegląd kategorii 2 i menu boczne MB2 w module
MG3 -> przegląd kategorii 3

I teraz po kliknięciu w taki odnośnik z menu głównego żeby pokazywał mi się przegląd kategorii, a w osobnym module nowe menu boczne, z odnośnikami np do poszczególnych artykułów albo cokolwiek innego.
Oczywiście można to zrobić "na piechotę", ale pojawiają się problemy ze "znikaniem" tego modułu zawierającego menu boczne, bo wskazując że moduł MB1 ma być wyświetlany tylko dla pozycji MG1, zniknie on po wybraniu linku z MB1. Można wtedy zaznaczyć że MB1 ma być widoczne dla MG1 i wszystkich pozycji z MB1, ale w momencie dodawania nowych pozycji do menu MB1 trzeba również modyfikować ustawienia modułu - żeby był widoczny na tych nowych odnośnikach.... ehhhh.....

Czy macie zatem jakiś lepszy pomysł? docelowo chciałbym, żeby dla każdej kategorii mógł być wyświetlony osobny zestaw odnośników. Najlepiej, żeby jeszcze można było jakośdelegować uprawnienia do zarządzania tym konkretnym menu (czyli jest osoba uprawniona do pisania artykułow w kategorii A i do swojego menu może podpinać co chce - takie tworzenie własnych podstron).
Będę wdzięczny za jakąś podpowiedź jak to ugryźć.

marian_mk
10-08-2012, 09:17
Jezeli dobrze zrozumiałem Twoje zamiary to takie mozliwosci sa w Joomla. Budujesz menu z subpozycjami (kategoriami). W module menu głownego zaznaczasz: Rozpocznij od poziomu: 1, Najniższy poziom :1. Tworzysz drugi moduł menu na bazie tego samego menu , który umieszczasz np. w kolumnie lewej i w nim zaznaczasz: Rozpocznij od poziomu: 2, Najniższy poziom :wszystkie.

W ten sposób - jezeli zakładka główna (1-poziomu) ma podzakładki , po kliknieciu w zakładke główna w kolumnie lewej pokaże sie menu zawierajace tylko podzakładki zakładki 1-poziomu

mix1981
10-08-2012, 11:11
Genialnie! właśnie o to mi chodziło.
Teraz mam jeszcze pytanie, czy da się (być może przy pomocy jakiegoś dodatku) ograniczyć uprawnienia do modyfikacji tego menu dla określonej gałęzi? Czyli żeby ktoś mógł dodawać kolejne elementy, ale od poziomu 3 w określonej gałęzi?